Nasi zapaśnicy podbili Międzyzdroje | Super Tydzień

  • 25.04.2019, 08:22
  • TS
Nasi zapaśnicy podbili Międzyzdroje | Super Tydzień
Zapaśniczki i zapaśnicy z Chełma, Włodawy i Krasnegostawu zdominowali rozegrane w Międzyzdrojach Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów (do lat 20). Reprezentanci naszego regionu dwunastokrotnie plasowali się na podium. Trzy z czterech naszych klubów znalazły się także w pierwszej trójce klasyfikacji drużynowej.

Na matach w Międzyzdrojach o medale Mistrzostw Polski w zapasach w stylu wolnym walczyło 112 zawodników, reprezentujących 47 klubów. Świetnie na matach zaprezentowali się zapaśnicy z Krasnegostawu i Włodawy. Reprezentanci tego pierwszego klubu wywalczyli cztery medale i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugiej pozycji. Złoto w kategorii wagowej 86 kg zdobył Kamil Sykuła. Podopieczny trenera Adama Swatka pokonał w finale Kacpra Gongało (ZTA Zgierz). Z trzeciego miejsca i brązowych medali cieszyli się z kolei: Krystian Knap (kat. 61 kg), Ernest Kopeć (kat. 65 kg) i Adrian Bielecki (kat. 79 kg). Piąty w kat. 65 kg był Miłosz Luchowski, na siódmym miejscu w kat. 74 kg sklasyfikowany został Marcin Kawęcki, zaś ósmą lokatę w kat. 79 kg zajął Rafał Przysiężniak.

Dwukrotnie na podium stawali podopieczni trenera Roberta Lenarta z MLUKS-u Zapasy Włodawa. Świetnie w kat. 74 kg spisał się Ernest Dorosz, który po trzech zwycięstwach dotarł do samego finału. Tam po kontrowersyjnej decyzji sędziów musiał uznać wyższość Jakuba Władczyka z Czarnych Połaniec, przegrywając 4:5. Brąz z Międzyzdrojów przywiózł do domu Paweł Sadowski (kat. 70 kg). W starciu o najniższe miejsce na podium włodawianin po profesorsku rozprawił się z Sewerynem Birskim (KS AZS AWF Warszawa).

- Przy prowadzeniu 8:2 Paweł położył swojego przeciwnika na łopatki, w efektowny sposób pieczętując swoją wygraną - relacjonuje trener Lenart. - Ciężka praca, wiara w sukces, pokora i życiowa mądrość naszego zawodnika przyniosły efekt – dodaje.

Blisko podium był także Dawid Błaszkiewicz (kat. 92 kg). Niestety w walce o brąz chwila nieuwagi spowodowała, że włodawianin wylądował na plecach i musiał uznać wyższość swojego rywala. Ostatecznie Błaszkiewicz został sklasyfikowany na wysoko punktowanym piątym miejscu. W klasyfikacji drużynowej włodawski klub uplasował się na siódmej pozycji. Zapaśników MLUKS-u Zapasy Włodawa do mistrzostw przygotowywali: R. Lenart, Arkadiusz Woliński i Jacek Chęć.

87 zawodniczek z 36 klubów rywalizowało w odbywających się równolegle Mistrzostwach Polski Juniorek w zapasach kobiet (do lat 20). Pięć medali zgarnęły reprezentantki Cementu Gryfa Chełm. Najlepszy występ wśród podopiecznych trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa zanotowała Wioleta Giers (kat. 50 kg), która dotarła do samego finału. Tam jednak musiała uznać wyższość Renaty Nieściur z Suplesu Kraśnik i ostatecznie ze srebrnym medalem stanęła na drugim miejscu podium. Pozostałe cztery medalistki Cementu Gryfa sięgnęły w mistrzostwach po brązowe krążki. Wywalczyły je: Aleksandra Łysomirska (kat. 53 kg), Joanna Barabas (kat. 57 kg), Aleksandra Maziarczyk (kat. 59 kg) i Patrycja Dudek (kat. 65 kg). Bez medalu do domu wróciła Klaudia Solan (kat. 57 kg), która walkę o brąz przegrała ze swoją klubową koleżanką Joanną Barabas i ostatecznie zajęła piąte miejsce.

Na matach w Międzyzdrojach rywalizowały także podopieczne trenera Jerzego Krasowskiego z chełmskiego Olimpijczyka. Jedyny medal dla tego klubu – koloru srebrnego, zdobyła Klaudia Wdowicz (kat. 76 kg), która w pojedynku finałowym przegrała z Eweliną Kaczyńską z Warmii Lidzbark Warmiński. Wysoko punktowane piąte miejsca zajęły z kolei: Roksana Kwik (kat. 55 kg), Weronika Lewandowska (kat. 65 kg) i Aleksandra Czajkowska (kat. 76 kg). Na siódmym miejscu zawody ukończyła Aleksandra Skowronek (kat. 76 kg), na 8-9. miejscu sklasyfikowane zostały Beata Bodzak i Wiktoria Skórska (obie kat. 55 kg), 9-10. miejsce zajęła Patrycja Mil (kat. 57 kg), zaś Karolina Florczak (kat. 62 kg) uplasowała się na miejscu 10-12.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Cement Gryf, a drugie miejsce zajął Olimpijczyk. Trzecie miejsce na podium przypadło Sobieskiemu Poznań.

TS

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe