Rozmowy nic nie dały... | Super Tydzień

  • 18.04.2019, 09:28
  • AN
Rozmowy nic nie dały... | Super Tydzień
Wciąż nie wiadomo, kiedy rozpocznie się remont krajowej dwunastki. Poniedziałkowe rozmowy władz miasta z przedstawicielami Budimexu nie przyniosły żadnego kompromisu.

W Urzędzie Miasta Chełm odbyło się spotkanie przedstawicieli wykonawcy przebudowy drogi krajowej nr 12 firmy Budimex z pierwszym zastępcą prezydenta miasta Arturem Juszczakiem oraz reprezentantami Zarządu Dróg Miejskich w Chełmie i Urzędu Miasta.

- Firma Budimex przedstawiła swoje dotychczasowe oczekiwania. Strony nie doszły do porozumienia. Miasto pozostaje więc na etapie negocjacji z wykonawcą - informuje Wioletta Bielecka z biura prasowego chełmskiego ratusza.

Pani rzecznik wyjaśniła, że "ze względu na dobro negocjacji Urząd Miasta nie będzie udzielać na tym etapie szczegółowych informacji".

Spór dotyczy roszczeń w wysokości 28 mln zł, jakich Budmiex domaga się od miasta z powodu m.in. drastycznego wzrostu cen materiałów budowlanych oraz zmiany kategorii drogi, co będzie się wiązało z wyższym kosztem prac. Samorząd nie jest jednak w stanie dołożyć do zadania prawie 30 mln zł.

Przebudowa K12 w granicach miasta, jeśli dojdzie do skutku, obejmie ulice: Rejowiecką, Rampę Brzeską, Al. Przyjaźni, Wschodnią i Podgórze. Projekt dotyczy przebudowy ulic i chodników, skrzyżowań, wiaduktu, budowy nowych ścieżek rowerowych, nowych skrzyżowań, ulic i nowego wiaduktu nad torami w kierunku Włodawy.

 

 
AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kryslc
Kryslc 19.04.2019, 06:00
Mam nadzieję że budinex rozmawia z PiS tak samo jak PiS z niepełnosprawnymi i nauczycielami.
Xyz
Xyz 18.04.2019, 18:18
A dziwnym sposobem sprzet zaczynaja stawiać na rampie. Wiec chyba gazety sie mylą
Zainteresowany
Zainteresowany 18.04.2019, 17:56
A ktoś zapytał Budimex dlaczego jeszcze nie może ruszyć z budową? Ktoś zapytał Budimex skąd wyszła zmiana kategorii drogi? Są to bardzo istotne pytania, które odpowiedzą na pytanie w nagłówku artykułu.

Pozostałe