Matce grozi dożywocie | Super Tydzień

  • 18.04.2019, 09:21 (aktualizacja 20.04.2019, 16:16)
  • (apm)
Matce grozi dożywocie | Super Tydzień
Prokuratura Okręgowa w Zamościu zakończyła śledztwo przeciwko 28-latce z Brzezin, podejrzanej o usiłowanie pozbawienia życia swojego nowo narodzonego dziecka. Niebawem kobieta stanie przed sądem. Grozi jej dożywocie.

Akt oskarżenia w tej sprawie w ubiegłym tygodniu trafił do sądu. Jak wynika ze śledztwa, 28-latka pod koniec 8. miesiąca ciąży, w trakcie kąpieli, urodziła dziecko, a następnie zakopała je na terenie jednej z posesji w miejscowości Brzeziny, w powiecie krasnostawskim. Nie wiadomo dokładnie, kiedy do tego zdarzenia doszło, prawdopodobnie w okresie od 2008 do 2009 roku.

- Przeprowadzone w sprawie czynności dowodowe nie pozwoliły na ustalenie, czy dziecko urodziło się żywe czy też nie. Wiadomo natomiast, że dziecko nie było zdolne do samodzielnego życia poza organizmem matki – poinformował prokurator Artur Szykuła, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zamościu. - Przesłuchana w charakterze podejrzanej nie przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła wyjaśnienia sprzeczne z poczynionymi ustaleniami.

Jak stwierdzili biegli, w momencie popełniania przestępstwa była w stanie rozpoznać znaczenie czynu i pokierować swoim postępowaniem.

10 kwietnia skierowano przeciwko niej akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Zamościu.

- Zarzucana oskarżonej zbrodnia jest zagrożona karą dożywotniego pozbawienia wolności - dodaje Szykuła.

Przypominamy, że do wstrząsającego odkrycia doszło 11 października 2017 r. roku. Zwłoki noworodka przeleżały pod ziemią 9 lat. Badania DNA potwierdziły, że 28-latka jest matką dziecka. Kobieta zeznała, że maluszek urodził się martwy.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe