Gitarą do zwycięstwa | Super Tydzień

  • 16.04.2019, 08:55
  • AN
Gitarą do zwycięstwa | Super Tydzień
Anna Sokołowska, uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Chełmie została najwyżej oceniona w XI edycji konkursu "Gitara na Kresach" w grupie starszej uczniów I stopnia.

Konkurencja była spora, a poziom wykonania utworów bardzo wysoki. Jak zdradził nam dyrektor chełmskiej szkoły muzycznej Andrzej Wojtaszek, występ Anny oceniony został bardzo wysoko. Jej punktacja znacznie odbiegała od reszty uczestników.

Sokołowska jest uczennicą VI klasy PSM I i II st. w Chełmie w klasie Katarzyny Oleszczyńskiej. Zamierza kontynuować naukę w szkole muzycznej II stopnia.

- Do konkursu przygotowywałam się od września. Staram się ćwiczyć co najmniej dwie godziny dziennie. Poziom uczestników oceniam jako bardzo wysoki, tym bardziej cieszy mnie wygrana - mówi nasza laureatka. - Zwycięstwo dało mi ogromną satysfakcję i zmotywowało do jeszcze większej pracy.

 W tej samej kategorii II miejsce zajęła Hanna Tymura z PSM I i II st. w Zamościu. Ponadto jury wyróżniło Jakuba Łanczonta ze SM I i II st. w Lublinie oraz Gabrielę Ostojską z PSM I st. w Łukowie.

W kategorii I stopnia w grupie młodszej I miejsce zdobył Mikołaj Skórka z ZSM I i II st. w Tarnowie. W grupie młodszej II stopnia pierwszej nagrody nie przyznano. W grupie starszej najwyżej oceniony został występ Mateusza Wąża z POSM II st. w Katowicach. Uczeń otrzymał też nagrodę Grand Prix, czyli gitarę ufundowaną przez Świat Instrumentów Quena.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ola :)
Ola :) 16.04.2019, 16:10
Gratulacje Aniu! Jestes Wielka!!

Pozostałe