Rozłożyli Postaw na Chełm | Super Tydzień

  • 03.04.2019, 10:30
  • AN
Rozłożyli Postaw na Chełm | Super Tydzień
Do rady miasta dostali się dzięki m.in. przynależności do klubu radnych ówczesnej prezydent Agaty Fisz. Teraz większość niedawnych jej popleczników znalazła inny azyl. Liderka Postaw na Chełm złożyła wniosek do przewodniczącego rady miasta o rozwiązanie klubu radnych. - Tę decyzję podjęliśmy wspólnie z członkami klubu i moim zapleczem politycznym - mówi Fisz.

Z komitetu wyborczego prezydent Agaty Fisz weszło do rady miasta ośmioro radnych. Byli to oprócz Fisz: Mariusz Kowalczuk i Piotr Malinowski, którzy zdecydowali o niekandydowaniu ze swojej ówczesnej partii Platformy Obywatelskiej, Elżbieta Ćwir, Ryszard Dżaman, Stanisław Mościcki, Maciej Baranowski i Tomasz Otkała.

Po wyborach okazało się, że "parasol" Postaw na Chełm niektórym przestał już być potrzebny. Klub, który zrodził się jakby samoistnie, zaczęły opuszczać kolejne osoby.

Ostatecznie w Postaw na Chełm zostali tylko Agata Fisz, Piotr Malinowski i Mariusz Kowalczuk. Elżbieta Ćwir i Ryszard Dżaman przeszli do Klubu Radnych Porozumienie dla Chełma, któremu przewodniczy startujący w wyborach z PiS Piotr Krawczuk vel Walczuk. Z kolei Stanisław Mościcki, Maciej Baranowski i Tomasz Otkała reaktywowali swój klub pod nazwą Rozwój i Demokracja, czyli o nazwie identycznej, jak stowarzyszenie, które założyli w 2006 roku i z którego niegdyś startowali w wyborach samorządowych. Przewodniczącym klubu jest Mościcki.

Jak tłumaczy radna Fisz, formuła "Postaw na Chełm" powoli się wyczerpała. Komitet powoływany był na czas wyborów samorządowych, nie sprawdził się jednak w nowej rzeczywistości politycznej.

- Decyzję o rozwiązaniu klubu podjęliśmy wspólnie. Złożyłam już wniosek do przewodniczącego w tej sprawie - mówi Agata Fisz. - Pozostaję w radzie jako radna niezależna.

Niezależnymi mają pozostać też Kowalczuk i Malinowski. Jak długo? - Na razie podjęliśmy taką decyzję. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie - tłumaczy radny Mariusz Kowalczuk.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe