Koncert w Niedzielę Palmową | Super Tydzień

  • 02.04.2019, 07:59
  • ChDK
Koncert w Niedzielę Palmową | Super Tydzień
Jak co roku Chełmski Dom Kultury zaprasza na koncert w Niedzielę Palmową. Oprócz doskonale znanego chełmianom Chadek Gospel Choir pod dyrekcją Grzegorza Głucha, z gościnnym udziałem Gabi Gąsior oraz Abrahama Diomande i uczestników warsztatów gospel, usłyszymy też program „Golgota Jasnogórska” - materiał oparty na poemacie pasyjnym poety Ernesta Brylla, w wykonaniu Marcina Stycznia i Joanny Lewandowskiej, jednych z najpopularniejszych artystów z kręgu piosenki poetyckiej.

Chadek Gospel Choir nikomu chyba nie musimy już przedstawiać. Jego występy to żywiołowe, pełne pasji i pozytywnej energii widowiska, które w naturalny sposób angażują publiczność. Dodatkowo, w tym roku chór wystąpi z potężnym wsparciem wszystkich uczestników dwudniowych warsztatów.

Gabi Gąsior to prawdziwa ikona stylu gospel. Chórzystka, solistka i dyrygentka, wielokrotnie zapraszana do udziału w koncertach i nagraniach projektów gospel w kraju i za granicą. Współpracowała m.in. z Adamem Sztabą, Kubą Badachem, Golec uOrkiestrą, Andrzejem Lampertem, Beatą Bednarz. Jest też autorką tekstów i aranżacji wokalnych, nauczycielem śpiewu i instruktorem wokalnym.

Abraham Diomande to artysta z Nowego Jorku, który łączy styl gospel z afrykańskimi melodiami. Jego twórczość to muzyczny koktajl pełen przeróżnych inspiracji, także reggae i r'n'b. Muzyk występował na całym świecie, dając koncerty m. in. w Niemczech, Francji, Burkina Faso i Polsce.

Z kolei "Golgota jasnogórska" to niezwykła propozycja na okres Wielkiego Postu. Była pisana przez Ernesta Brylla do cyklu obrazów Jerzego Dudy-Gracza pod tym samym tytułem, które znajdują się nad Kaplicą Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Jest to propozycja wspólnej modlitwy i zadumy nad Męką Pańską – przedstawiona w surowej i ascetycznej formie, która powoduje, że teksty jeszcze mocniej oddziałują na słuchaczy, nikogo nie pozostawiając obojętnym.

ChDK

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe