Czas na przejazd | Super Tydzień

  • 28.03.2019, 10:37
  • AN
Czas na przejazd | Super Tydzień
Radny Piotr Krawczuk vel Walczuk złożył interpelację w sprawie likwidacji pozostałości po przejeździe kolejowym przy ul. Okszowskiej. Teren w ubiegłym roku został przekazany miastu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wreszcie zrobić na nim porządek.

- Tragiczny stan nawierzchni byłego przejazdu kolejowego stanowi nie tylko zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także wpływa na drastyczne zmniejszenie atrakcyjności rejonu, w którym działa wielu przedsiębiorców - przekonuje radny.

Dotychczas największą przeszkodą w rozwiązaniu tego problemu było przejęcie od PKP działek, na których znajdują się pozostałości przejazdu. W listopadzie ubiegłego roku władze miasta wyraziły zgodę na nieodpłatne przejęcie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości wraz z prawem własności budowli. W związku z tym radny czeka na kolejne działania ze strony miasta, które doprowadzą do likwidacji niepotrzebnego już nikomu torowiska.

Interpelacja została złożona 21 marca. Na odpowiedź trzeba będzie poczekać.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Okszowiak
Okszowiak 28.03.2019, 22:54
Brawo Panie Radny.

Pozostałe