Zagrają dla Kuby | Super Tydzień

  • 22.03.2019, 08:50 (aktualizacja 22.03.2019, 09:02)
  • DBEZ
Zagrają dla Kuby | Super Tydzień
Przygotowywany jest koncert charytatywny na rzecz Jakuba Mikołajczyka, 18-letniego mieszkańca gminy Białopole. Chłopak niedawno ciężko zachorował i potrzebuje pieniędzy na wydatki związane z leczeniem, dietą i rehabilitacją.

Kuba jeszcze nie tak dawno temu myślał, że wraz z wejściem w dorosłe życie zrealizuje bez przeszkód swoje plany: zrobi prawo jazdy, zda egzaminy zawodowe i wybierze nową szkołę. Jego marzenia legły w gruzach, gdy w grudniu ubiegłego roku zdiagnozowano u niego chłoniaka Hodgkinga (ziarnica złośliwa). To guz o wymiarach 14x12 cm zlokalizowany w śródpiersiu. Nie można go operować. Jedyną nadzieją na wyleczenie jest bardzo silna chemia. Kuba jest już poddawany jej drugiemu cyklowi. Leczony jest w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie.

- Jesteśmy obecnie  na przepustce ze szpitala. Czasem Kuba czuje się dobrze, a czasem bardzo źle. Nie chce jeść, nie ma siły wstawać z łóżka. Jeszcze nie wiemy, jakie efekty przyniosła chemia, czekamy na badania - mówi mama Jakuba Małgorzata Mikołajczyk.

Co prawda chemia, która jest poddawana Kubie, jest refundowana, ale niektóre leki jego rodzice muszą dokupić. Do tego dochodzi specjalna dieta, której średni miesięczny koszt to 2,5 tys. zł. Kosztowne są też dojazdy Kuby i jego rodziców do szpitala i ze szpitala do domu. Wydatki te znacznie przekraczają możliwości finansowe rodziców.

- Sytuacja materialna tej rodziny jest bardzo trudna, ponieważ oboje rodzice nie pracują. Tata Kuby od wielu lat leczy się na serce i jest pod stałą opieką kardiologiczną. Mama Kuby nie pracuje, bo to na niej spoczywa opieka nad mężem i dzieckiem. Stąd nasza decyzja, żeby wesprzeć finansowo leczenie Kuby - mówi Alicja Ilasz, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Białopolu.

- Kuba jeszcze do niedawna uczęszczał do naszej szkoły. Bardzo dobrze go wspominamy. To bardzo ciepły, miły chłopiec, który zawsze pracował na miarę swoich możliwości - dodaje.

Nauczyciele i rodzice uczniów ze szkoły w Białopolu postanowili zorganizować dla Kuby koncert charytatywny. Odbędzie się 5 maja na stadionie sportowym w Białopolu. Impreza rozpocznie się o godz. 13.30. Komitet organizacyjny zabiega o to, by wystąpili na nim popularni artyści.

- Swój koncert już potwierdził Jaroo, czyli Jarek Lackowski. Jesteśmy w trakcie rozmów z innymi zespołami, dlatego nie mogę jeszcze powiedzieć, kto zagra. Na pewno też będą odbywały się licytacje. Pozyskujemy gadżety od słynnych sportowców, piosenkarzy. Będą odbywały się loterie. Przewidujemy różnego rodzaju zabawy dla dzieci - mówi wicedyrektor Ilasz.

W czasie koncertu będzie się odbywał również turniej piłki nożnej. Zagrają m.in. księża, policjanci i inne służby mundurowe. Każdy będzie mógł też wesprzeć Kubę, wrzucając datek do puszki.

Kubie można również pomóc, rozliczając swój 1 proc. podatku; KRS 0000199199 z dopiskiem "dla Jakuba Mikołajczyka". Darowiznę można przekazać na subkonto: 73 1050 1953 1000 0022 7177 0576.


Nowy rozkład jazdy CLA. Co się zmieni? [CZYTAJ]

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe