Kup bilet. Pomóż w leczeniu raka | Super Tydzień

  • 16.03.2019, 07:10
  • AN
Kup bilet. Pomóż w leczeniu raka | Super Tydzień
Teatr Montownia zagra w Chełmie charytatywnie spektakl pt. "Szelmostwa Skapena". Cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie chorej na raka Justyny Dąbrowskiej, mieszkanki Strupina koło Chełma.

Spektakl będzie można obejrzeć 20 marca o godz. 18 w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti, przy ul. Partyzantów 40 w Chełmie.

Liczba miejsc siedzących wynosi 220, ale na sali zmieści się jeszcze kilkadziesiąt osób na stojąco. Specjalnie dla Justyny wystąpi bardzo znany z niesamowitych spektakli warszawski Teatr Montownia w składzie: Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki i Marcin Perchuć ze sztuką Moliera "Szelmostwa Skapena".

Całkowity dochód pochodzący z występu przeznaczony będzie na leczenie Justyny. Aktorzy nie pobierają gaży za swój występ, bezpłatnie również użyczona jest sala Chełmskiej Biblioteki Publicznej.

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wpłata o wartości minimum 40 zł. Można  ją uiścić za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Przy wpłacie należy podać swoje imię i nazwisko, które znajdzie się na liście gości przy wejściu. Będzie też można wrzucić pieniądze do oznaczonej puszki, którą będzie miała wolontariuszka przy wejściu na salę.

Zbieramy nakrętki dla chorego Gabrysia. Gdzie można je przynosić? [SPRAWDŹ]

Justyna Dąbrowska, na której leczenie jest przeznaczony dochód ze spektaklu, ma 39 lat. Ma męża i trzy córki - 17-letnią Zuzię, 15-letnią Polę i 4-letnią Lenkę. W styczniu zdiagnozowano u niej raka złośliwego piersi. Nowotwór ten jest określany przez lekarzy jako bardzo agresywny, który szybko rośnie. Tylko natychmiastowa terapia oraz kosztowne leczenie może sprawić, że będzie zdrowa.

- Przeraża mnie myśl, że mogę nie doczekać dnia, gdy moja najmłodsza córka pójdzie do pierwszej klasy, a starsze będą zdawały maturę - mówi Justyna.

Rozpoczął się dla niej bardzo trudny czas, a zwłaszcza dla jej rodziny. Kobieta jest w trakcie chemioterapii refundowanej, podawanej przez lekarzy z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej im. św. Jana z Dukli.

Aby leczenie było skuteczne, Justyna musi mieć dodatkową chemię oraz leki sprowadzane z zagranicy, potwierdzone przez konsylium polskich i zagranicznych lekarzy. Dzięki ich zastosowaniu prawdopodobieństwo wystąpienia przerzutów zmaleje aż o 11 proc, a za tym wzrosną szanse Justyny na przeżycie.

Niestety, kolejny rodzaj chemioterapii, której ma być poddana, nie jest w Polsce refundowany. Pełnopłatne są również inne leki, które dostaje w zaleceniu lekarskim, sprowadzane zza granicy. Koszt leczenia to co najmniej 100 tys. złotych.

Pomóc można, dokonując przelewu za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Warto też wesprzeć jej dalsze leczenie, przekazując 1 proc. podatku w rozliczeniu rocznym dla Fundacji Alivia, wpisując nr KRS 0000358654 - cel szczegółowy Justyna Dąbrowska 110975.

Najnowsze oferty pracy [TUTAJ]

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe