Zachód nie chce muru | Super Tydzień

  • 15.03.2019, 10:06
  • AN
Zachód nie chce muru | Super Tydzień
Mieszkańcy osiedla nie mogą już patrzeć na mur wygradzający targowisko. Poskarżyli się radnej Agnieszce Ostrowskiej, a ta złożyła w tej sprawie interpelację. Czy radna przyczyni się do likwidacji szpetnego ogrodzenia?

Temat muru, który - jak mówią niektórzy - wykończył handel na targowisku, przewija się już od wielu lat, zarówno na sesjach rady miasta, jak i zebraniach rady osiedla. Do tej pory jednak, poza rozmowami, niewiele wydarzyło się w tej sprawie. Mieszkańcy postanowili więc po raz kolejny przypomnieć o murze - tym razem radnej Agnieszce Ostrowskiej. 

- W pełni zgadzam się z argumentami sprzedawców targowiska, jak i okolicznych mieszkańców, że rozbiórka muru stworzyłaby otwartą przestrzeń dla handlu, umożliwiła utworzenie w tym miejscu dodatkowych punktów sprzedaży np. lokalnych produktów oraz wyznaczenie dodatkowych miejsc parkingowych - tłumaczy w interpelacji radna.

W leczeniu Niny pomagają... delfiny. Do kosztownej rehabilitacji może się włączyć każdy z nas [CZYTAJ]

Rada osiedla kilkakrotnie sygnalizowała ten problem, jednak ówczesnych władz miasta nie przekonała.

- Chcieliśmy, aby to targowisko nie było martwe. Jedną z propozycji, jak to zmienić, było właśnie zlikwidowanie muru. Prezydenci jednak negatywnie się na to zapatrywali - tłumaczy Monika Zaborek-Turewicz, przewodnicząca Rady Osiedla Zachód. - Nie wiem, jaki był zamysł stawiania tego ogrodzenia, czy chodziło o względy bezpieczeństwa, czy kwestie wizualne, jednak na pewno jestem za tym, żeby "ożywić " nasze targowisko osiedlowe. Obecnie handel odbywa się na działkach prywatnych, samochody wjeżdżają na kostkę i ją niszczą. Za chwilę będziemy mieli kolejny remont do wykonania.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe