Chełm na wystawie w Warszawie | Super Tydzień

  • 02.03.2019, 14:11
  • AN
Chełm na wystawie w Warszawie | Super Tydzień
Mieszkańcy stolicy mogli poznać urokliwe zakątki Chełma. Wszystko to za sprawą fotografików, którzy bawili w naszym mieście na plenerze, a teraz efekty swoich inspiracji prezentują na poplenerowej wystawie.

Członkowie Okręgu Warszawskiego ZPAF pokazali swoje prace na poplenerowej wystawie zatytułowanej "Miasto. Miejsce. Interpretacje". Plener artystyczny to świetna okazja dla twórców, aby stworzyć coś w oderwaniu od codzienności.

- Zostawiamy to, czym żyjemy każdego dnia, jedziemy do miejsca, którego nie znamy dobrze, a często widzimy po raz pierwszy, patrzymy na nie z ciekawością. I staramy się znaleźć coś, co nas zachwyci, zadziwi, zastanowi. Spotykamy nowych ludzi, odkrywamy nowe miejsca, poznajemy nowe sytuacje i wszystko to filtrujemy przez naszą wrażliwość. I fotografujemy. Miasto jest doskonałym miejscem dla takiej twórczości, bo każdy znajdzie w nim coś dla siebie: ludzi, zwierzęta, architekturę, parki, faktury i struktury, sytuacje uliczne - tłumaczą autorzy fotografii.

TOP 10 artykułów lutego! Które tematy najbardziej Was zaciekawiły? [SPRAWDŹ]

Chełm sprawdził się w tej roli idealnie. Każdy z nich zobaczył to miasto inaczej i zinterpretował je na swój własny, twórczy sposób. Na ekspozycje składają się zdjęcia, które wykonali: Elżbieta Andraka, Tomasz Budzyński, Zbigniew Furman, Andrzej Grudzień, Kacper Krajewski, Kasia Kalua Kryńska, Jerzy Łapiński, Iza Maciusowicz, Katarzyna Sław-Piwowar, Andrzej Ruciński, Jolanta Rycerska, Sergiusz Sachno, Kamila Sammler, Wojciech Sternak, Zbigniew Tomaszczuk, Wojciech Walkiewicz, Magdalena Wdowicz-Wierzbowska, Andrzej Wiktor, Karina Wojciechowska, Andrzej Zygmuntowicz oraz gościnnie Ryszard Karczmarski.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe