Odwiedziny zakazane | Super Tydzień

  • 01.03.2019, 14:00 (aktualizacja 02.03.2019, 10:00)
  • AN
Odwiedziny zakazane | Super Tydzień
Z powodu zachorowań na grypę chełmski szpital wstrzymał do odwołania odwiedziny i przyjęcia pacjentów na oddziale obserwacyjno-zakaźnym.

Na oddziale tym na grypę lub infekcje grypopochodne zachorowało już 6 osób: czworo członków personelu i dwóch pacjentów.

Według najnowszych meldunków epidemiologicznych podanych przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego Państwowy Zakład Higieny odnotowano rekordową liczbę zgonów z powodu grypy w Polsce w porównaniu do poprzednich sezonów. Eksperci Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy podkreślają, że są to niepokojące dane, ponieważ prawdziwy szczyt zachorowań nadejdzie za ok. 2 tygodnie.  W powiatach chełmskim, krasnostawskim i włodawskim w sumie było już ponad 800 przypadków zachorowań.

Znęcał się na żoną, zatrzymała go policja. Jaka kara mu grozi? [CZYTAJ]

Grypa jest bardzo groźną chorobą wirusową. Na powikłania pogrypowe szczególnie narażone są osoby z grup ryzyka tj. przewlekle leczący się z powodu chorób układu oddechowego, sercowo–naczyniowego, cukrzycy, a także osoby starsze, kobiety w ciąży i dzieci.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe