Zatrzymany za znęcanie | Super Tydzień

  • 01.03.2019, 12:24 (aktualizacja 02.03.2019, 09:59)
  • MP
Zatrzymany za znęcanie | Super Tydzień
Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie 37-latek z gminy Rejowiec Fabryczny. Tak zdecydował Sąd Rejonowy w Krasnymstawie na wniosek policjantów i prokuratury. Mężczyzna od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci z komisariatu w Rejowcu podczas interwencji domowej zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Rejowiec Fabryczny. Funkcjonariusze ustalili, że od ponad dwóch lat znęca się nad swoją matką stosując  przemoc psychiczną oraz fizyczną. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonariusze wdrożyli procedurę „Niebieska Karta”, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt dla sprawcy przemocy domowej.

W czwartek Sąd Rejonowy w Krasnymstawie przychylił się do wniosku i zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania  na okres trzech miesięcy. Zgodnie z kodeksem  karnym mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


- Obowiązujące prawo zabrania stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe nie wstydźmy się prosić o pomoc. Pamiętajmy, że nie jesteśmy z tym sami. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie - przypomina Ewa Czyż, rzecznik chełmskiej policji.

Sprawdźcie najnowsze oferty pracy w Chełmie, powiecie i za granicą [TUTAJ]

 

 

 
MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe