Kto pokieruje kulturą w mieście? | Super Tydzień

  • 22.02.2019, 14:07 (aktualizacja 22.02.2019, 14:16)
  • AN
Kto pokieruje kulturą w mieście? | Super Tydzień
Prezydent Jakub Banaszek ogłosił nabór kandydatów na stanowisko dyrektora departamentu promocji i kultury. Oferty można składać do 25 lutego.

Osoba poszukiwana na to stanowisko powinna mieć wykształcenie wyższe na kierunku kulturoznawstwo lub administracja, lub zarządzanie oraz co najmniej 5-letni staż pracy w zakresie kultury, lub promocji. Co dziwne, w wymaganiach nie ma znajomości języków obcych, co w przypadku promocji w kraju i za granicą wydaje się wręcz niezbędne.

Lista zadań, jakie będzie miał dyrektor departamentu, jest dosyć długa. Do jego obowiązków ma należeć m.in. nadzór nad działalnością Chadeku, Chełmskiej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej.

Jeszcze przed  ogłoszeniem konkursu mówiło się, że dyrektorem departamentu kultury ma zostać dyrektor Chełmskiego Domu Kultury. Małgorzata Paździor-Król zapytana o ewentualne przejście do urzędu miasta na stanowisko szefa departamentu kultury i promocji odpowiedziała nam, że nic na ten temat nie wie.

W kontekście konkursu przewija się również nazwisko Agnieszki Poźniak, do niedawna pracownika Chełmskiego Domu Kultury.

- Nawet nie wiedziałam, że miasto ogłosiło konkurs na to stanowisko. Niedawno rozpoczęłam pracę w Fundacji Cemex i tym jestem teraz zajęta - mówi wymijająco Poźniak.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe