Chełmianka mistrzynią i rekordzistką Polski!

Paulina Zielińska, reprezentantka chełmskiego Agrosu przełamała wszelkie bariery w dążeniu do osiągania najlepszych wyników. W rozegranych w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek (do lat 18 i 20) podopieczna trenera Damiana Leszczyńskiego, po fenomenalnym wyścigu w finale biegu na 400 m w kategorii U-20, wywalczyła złoty medal i wyrównała rekord Polski Anny Kiełbasińskiej z 2009 roku, który wynosi 54,16 sek.

To niewątpliwie największy sukces w historii chełmskiego klubu. W eliminacjach Paulina Zielińska pobiegła na tzw. luzie, cały czas kontrolując wyścig. Ukończyła go w czasie 55,52 sek., co pozwoliło jej na zajęcie drugiego miejsca. Dzięki dobremu rekordowi życiowemu z tego roku chełmska sprinterka w finałowym biegu została rozstawiona na piątym torze, mając obok siebie największą rywalkę Susane Lachele, reprezentującą Gwardię Piła.

- Takie rozstawienie pozwoliło mojej zawodniczce na spokojne kontrolowanie biegu i realizowanie ustalonej wcześniej taktyki – mówi Damian Leszczyński, jeden z trenerów Agrosu. - Walka była zacięta do samego końca, bowiem zawodniczka z Piły narzuciła mocne tempo i prowadziła od startu do ostatniej prostej – relacjonuje szkoleniowiec.

Na 50 metrów przed metą reprezentantka Agrosu zaatakowała swoją największą rywalkę. Zielińska i Lachele do samego końca biegły bark w bark. Ostatecznie lepsza okazała się ta pierwsza. Wygrana była minimalna. Różnica pomiędzy zawodniczkami wynosiła zaledwie 0,01 sek.

- Jest to znakomite osiągnięcie. Paulina poprawiła ustanowiony dwa tygodnie wcześniej rekord życiowy o prawie sekundę. Od samego początku była faworytką do zdobycia złotego medalu. Startowała bowiem jako liderka tegorocznych tabel – dodaje trener Leszczyński.

Znamy przyczynę podwyżek w Chełmskim Parku Wodnym [CZYTAJ]

Z bardzo dobrej strony na mistrzostwach w Toruniu zaprezentowała się również Martyna Szeliga, która w trakcie zawodów dwukrotnie poprawiała rekord życiowy. W eliminacjach biegu na 300 m chełmska zawodniczka osiągnęła czas 41,40 sek. Została sklasyfikowana na ósmym miejscu, co pozwoliło jej na awans do tzw. finału B. W wyścigu finałowym Szeliga spisała się jeszcze lepiej. Z czasem 41,22 sek. wygrała wyścig i ostatecznie uplasowała się w mistrzostwach na siódmej pozycji.

O ogromnym pechu może powiedzieć Izabela Jastrząb, która w eliminacjach biegu na 200 m prawie o sekundę poprawiła rekord życiowy, ale niestety została zdyskwalifikowana za nadepnięcie na linię. Wynik, który osiągnęła, dałby jej dziewiąte miejsce w eliminacjach i awans do finału B.

Pozostali reprezentanci Agrosu zanotowali słabsze starty. Łukasz Bańka w wyścigu eliminacyjnym na 300 m pobiegł nieco wolniej od swojego rekordu życiowego, osiągając czas 36,99 sek. Ostatecznie został sklasyfikowany na miejscu 19. Również Urszula Zawrotniak zaliczyła gorszy start. W biegu na 2000 m uplasowała się na 17. miejscu (z czasem 7:45,13 sek.). Z kolei startująca w biegu na 3000 m Emilia Małek uzyskała wynik 11:22,14 sek., zajmując 13. lokatę.