Głosujmy na klęczące drzewo | Super Tydzień

  • 17.02.2019, 10:57 (aktualizacja 17.02.2019, 11:03)
  • GD
Głosujmy na klęczące drzewo | Super Tydzień
1 lutego rozpoczęło się głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2019. W plebiscycie udział bierze rosnący na krasnostawskim rynku klon jesionolistny o bardzo charakterystycznym kształcie. W ubiegłym tygodniu polskiego "kandydata" w tym konkursie odwiedził brytyjski Tropiciel Drzew.

Rob McBride przyjechał do Krasnegostawu, aby opisać i sfotografować klęczący klon jesionolistny. Od 2015 roku odwiedza drzewa biorące udział konkursie Europejskie Drzewo Roku. Współpracuje regularnie z BBC, gdzie relacjonuje swoje spotkania z niezwykłymi dziełami przyrody. Podczas spotkań ze społecznościami lokalnymi zwraca uwagę na znaczenia starych drzew oraz potrzebę ich pielęgnacji i ochrony.

W spotkaniu udział wzięli burmistrz Robert Kościuk, przedstawiciele stowarzyszeń Sanctus Nemus i VIRIDIS, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Stanisława Konarskiego w Krasnymstawie wraz z opiekunami oraz gospodynie ze Stowarzyszenia Mieszkańców Przedmieścia Zastawie, które przygotowały dla wszystkich poczęstunek.

Rob McBride opowiadał o swojej przygodzie z drzewami i konkursie, w którym bierze udział krasnostawski klon. Ponadto czworo uczniów: Michał Roman, Julia Gleń, Julia Panas i Natalia Wójcik zostało nagrodzonych za przygotowane rysunki klęczącego drzewa. Nagrody ufundowało miasto Krasnystaw.

Głosowanie na Europejskie Drzewo Roku 2019 potrwa do końca miesiąca. W ostatnim tygodniu (od 22 do 28 lutego) na stronie internetowej "www.treeoftheyear.org" nie będzie można znaleźć aktualnej liczby głosów. Wyniki zostaną ogłoszone 19 marca br. podczas ceremonii rozdania nagród w Brukseli.

ZUS skontrolował zwolnienia lekarskie. Ilu z nas udawało chorobę i co robiło w tym czasie? [CZYTAJ]

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe