Leżanki dla szpitala od WOŚP | Super Tydzień

  • 13.02.2019, 08:24
  • (apm)
Leżanki dla szpitala od WOŚP | Super Tydzień
10 leżanek dostał oddział dziecięcy chełmskiego szpitala od Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w ramach akcji "Leczyć z miłością". Kolejnych 13 ma dotrzeć do naszej placówki w marcu. W całej Polsce na oddziały pediatryczne trafiły już 834 leżanki i rozkładane fotele dla rodziców.

Akcja "Leczyć z miłością" to odpowiedź na problem związany z brakiem w polskich szpitalach miejsc dla rodziców, którzy chcieliby towarzyszyć swojemu dziecku podczas choroby. Zwykle śpią na podłodze, na karimacie czy na drewnianym krześle, by ze wszystkich sił pomóc swoim pociechom w powrocie do zdrowia. 

Droga ekspresowa w naszym regionie coraz bliżej budowy. Kiedy? [SPRAWDŹ]

Zarząd Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postanowił wyposażyć wszystkie oddziały dziecięce w Polsce w nowe, kolorowe leżanki i rozkładane fotele dla rodziców. Do dyrektorów szpitali z oddziałami pediatrycznymi zostało rozesłanych 450 listów, w których zarząd Orkiestry zaapelował o pomoc w rozwikłaniu tego problemu. Nie pozostali na apel obojętni. W sumie do polskich oddziałów trafi 4 874 leżanek i foteli zakupionych przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe