PCK zbiera dla pogorzelców

  • 09.02.2019, 11:23
  • TWA
PCK zbiera dla pogorzelców
Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża we Włodawie zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Zofii Mocior z Korolówki-Osady, której przed dwoma tygodniami spłonął dom. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie.

O zdarzeniu informowaliśmy przed tygodniem. Pożar wybuchł około godziny 1.30 z czwartku na piątek. Na szczęście 93-letnia właścicielka domu usłyszała niepokojący hałas. Córka, która nocowała z nią feralnej nocy, postanowiła sprawdzić, co się dzieje. Gdy zajrzała do kotłowni, paliła się już ściana przy kominie. Panie ubrały się i szybko wyszły na zewnątrz. Wezwały straż pożarną. Do akcji przyjechały aż cztery zastępy.

Zniszczeniu uległa kotłownia i dach. Ściany innych pomieszczeń zostały odymione i zalane. Ze wstępnych ustaleń strażaków wynika, że przyczyną pożaru była nieszczelność komina. Straty wstępnie oszacowano na około 50 tys. zł.

Władze włodawskiego PCK postanowiły pomóc poszkodowanej kobiecie i jej rodzinie.

- Szanowni darczyńcy! Pani Zofii potrzebne są środki finansowe na zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych. Osoby, które chciałyby ją wesprzeć finansowo, mogą dokonywać wpłat na numer konta: 79 1160 2202 0000 0002 4987 5844, tytułem wpłaty "Pożar w miejscowości Korolówka Osada 24". Bardzo liczymy na państwa ofiarność – apelują przedstawiciele Polskiego Czerwonego Krzyża we Włodawie.

Była prezydent Chełma nie szuka pracy we Włodawie. Obalamy plotkę [CZYTAJ]

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe