Roszady kadrowe w urzędzie miasta

  • 06.02.2019, 11:11
  • (apm)
Roszady kadrowe w urzędzie miasta
15 osób dostało w ubiegłym tygodniu wypowiedzenia z pracy. Władze miasta zapowiadają, że zamierzają zmniejszyć liczbę urzędników z 300 do docelowo ok. 250 osób, wzorując się na Urzędzie Miasta Zamość, gdzie pracuje tylko 200 osób.

W tym tygodniu z pracą w Urzędzie Miasta Chełm pożegnało się 15 osób, z czego 4 – zatrudnione były jako pomoc administracyjna. Dużo zmian zaszło na dyrektorskich stołkach.

Departamentem komunalnym ma kierować Marzena Kozaczuk, która przechodzi do urzędu miasta ze starostwa powiatowego ma mocy porozumienia ze starostą. Irena Żółkiewska, dyrektor dotychczasowego wydziału ochrony środowiska, odeszła na emeryturę. Nad geodezją i kartografią pieczę ma mieć Radosław Wnuk, który wróci do urzędu miasta z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie 18 lutego również na mocy porozumienia stron. Na razie obowiązki dyrektora pełni Renata Ciepłowicz.

Pełniącą obowiązki dyrektora departamentem edukacji i sportu na razie jest Dorota Cieślik. Dyrektor ma być wyłoniony w drodze konkursu. Departamentem spraw obywatelskich zarządza Monika Zaborek-Turewicz, a jej zastępczynią jest Edyta Dąbska. Dyrektor wydziału spraw społecznych Jolanta Giersimiuk na razie jest na zwolnieniu lekarskim.

Departamentem finansów kieruje Joanna Babijczuk-Molik, a zastępuje ją Irena Lewczak. Nad departamentem budżetu ma czuwać Małgorzata Bukowska-Witos, a pełniąca obowiązki dyrektora wydziału organizacyjno-administracyjnego jest Ewa Nowosad.

Chełmianie debatowali o płatnych parkingach. Z jakim skutkiem? [CZYTAJ]

Nad departamentem inwestycji i rozwoju ma mieć pieczę Katarzyna Fik, również "transfer" z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Komendantem Straży Miejskiej w Chełmie pozostał Zbigniew Grochmal, któremu przedłużono umowę. Nic nie zmieniło się także w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Miasto na razie nie ma jeszcze rzecznika prasowego. Roland Kurczewicz, dotychczasowy pełnomocnik prezydenta, który pełnił funkcję łącznika między urzędem a mediami, otrzymał w czwartek wypowiedzenie z pracy. Natomiast Józef Kendzierawski, dotychczasowy dyrektor wydziału infrastruktury komunalnej, został przeniesiony do PUM- u. Ma tam wspierać nowego dyrektora spółki Rafała Bukowskiego.

To nie koniec zmian na urzędniczych stołkach. Część dotychczasowych dyrektorów UM Chełm pozostaje nadal na zwolnieniach lekarskich.

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Czytelnik
Czytelnik 07.02.2019, 19:46
W finansach tez powinny byc zmiany. Szczegolnie zastępcę nalezy zwolnić
wars
wars 07.02.2019, 13:17
Nie blokujcie komentarzy. Prawda Was wyzwoli.
Chełmianin
Chełmianin 07.02.2019, 12:36
Kędzierawski ma wspierać dyrektora PUM ?:) Miało być nowe a jest jednak stare i to w najgorszym wydaniu :(
AAA
AAA 20.02.2019, 12:28
W dodatku za bardzo wysokie wynagrodzenie, a miały być oszczędności-dlatego zwalniają w UM, by wynagrodzić sowicie nielicznych-gdzie ta promocja i miejsca pracy dla młodych?
Czytelnik
Czytelnik 06.02.2019, 20:44

Komentarz zablokowany

Komentarz został zablokowany przez administratora.

BL
BL 06.02.2019, 19:31
Słuszne zmiany. Po dwie Panie siedziały na informacji w UM za prezydentury Pani Fisz.
MN
MN 06.02.2019, 19:27
Słuszne zmiany.Po dwie Panie na informacji siedziały w UM ,duża przesada,tak było z a Pani Fisz.
an
an 06.02.2019, 14:39
Czy do dyrektórów,obowiazkowo przy roszadach kadrowych, przebywających na zwolnieniu lekarskim ZUS się wubierze w odwiedziny?

Pozostałe