Kup laleczkę - uratuj życie!

  • 04.02.2019, 13:06 (aktualizacja 04.02.2019, 13:19)
  • (apm)
Kup laleczkę - uratuj życie!
Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Wszystkie Kolory Świata", organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie przygotowali kilkadziesiąt szmacianych laleczek w strojach z różnych kontynentów. Są one symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

"Wszystkie Kolory Świata" to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. 4 i 5 lutego o godzinie 15 na parterze budynku Szkoły Podstawowej nr 11 przy ulicy Powstańców Warszawy 10 w Chełmie odbędzie się aukcja charytatywna unikatowych laleczek w strojach z różnych kontynentów. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę.

Zebrane w dniach trwania aukcji środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak: gruźlica, odra, tężec czy polio. Dla tych, którzy odwiedzą SP 11 w czasie trwania aukcji, dostępne będą niezwykłe atrakcje: wystawa oryginalnych laleczek wykonanych przez uczniów i ich rodziny, degustacja dań kuchni z kilkunastu krajów świata, występ zespołu Incognito i wystawa niepublikowanych dotąd zdjęć "Podróż przez kontynenty".

Trzyletni Błażej walczy o życie! Wszyscy możemy mu pomóc! Jak? [CZYTAJ]

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe