Zaprowadzą porządek w Okunince!

  • 03.02.2019, 10:25
  • TWA
Zaprowadzą porządek w Okunince!
Zakaz picia alkoholu na plaży, koniec dzikiej zabudowy, poprawa bezpieczeństwa - to tylko niektóre tematy, jakie ma rozpracować zespół powołany powiat i gminę Włodawa. Strategia dla Okuninki ma rozwiązać wiele problemów mieszkańców i letników.

W skład zespołu wejdą osoby zajmujące się sprawami m.in. ochrony środowiska, budownictwa i urbanistyki.

- Od pewnego czasu w Okunince każdy buduje co chce, jak chce i gdzie chce. Przez to pogarsza się bezpieczeństwo, a także warunki sanitarne oraz walory wypoczynkowe. Musimy to powstrzymać i spojrzeć na Okuninkę z perspektywy przyszłości oraz poszukać modelowych rozwiązań, aby za 20 lat miejscowość była nadal atrakcyjna turystycznie – tłumaczy starosta Andrzej Romańczuk.

Zabudowa domkami letniskowymi oraz innymi budynkami, która rozrasta się wokół Jeziora Białego w tempie błyskawicznym, będzie głównym problemem, nad którym zespół się pochyli.

- Zabudowując poszczególne tereny, mało kto do tej pory zwracał uwagę na drogi dojazdowe, Są wąskie, nieregularne, a to stanowi spore utrudnienie dla służb ratunkowych – dodaje starosta.

Urzędnicy zajmą się również rozwiązaniem problemu gospodarki śmieciowej nad jeziorem, z którym władze gminy dotychczas nie najlepiej sobie radziły. W efekcie, szczególnie w gorące, weekendowe dni, kiedy do Okuninki ściągały rzesze turystów, przy ulicach i plaży wyrastały góry śmieci.

Nauczycielka miała znęcać się nad uczniami. Co orzekła komisja dyscyplinarna? [CZYTAJ]

Ponadto wprowadzone mają być przepisy, które uniemożliwią spożywanie piwa oraz innych trunków alkoholowych na plaży. Do tej pory picie piwa jest zabronione tylko na pomoście, choć i tu z respektowaniem tego zakazu różnie bywa. Na wielu plażach w Polsce już od kilku lat obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Takie rozwiązanie będzie też w Okunince.

- Jako władze starostwa i współgospodarze tego terenu z gminą Włodawa musimy podjąć wszelkie działania, aby za kilkanaście lat turyści nadal chętnie do nas przyjeżdżali – wyjaśnia Romańczuk.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
UG
UG 10.02.2019, 20:57
Jestem za super inicjatywa aby się udało
plażowicz
plażowicz 04.02.2019, 08:02
STAROSTA NIE WIE O CZYM MÓWI, JAK CHCIAŁEM POBUDOWAĆ SIĘ BLISKO JEZIORA, GMINA MI ODMÓWIŁA BO STWIERDZIŁA ŻE JEST STREFA OCHRONNA WOKÓŁ JEZIOR
Xenia
Xenia 03.02.2019, 18:45
A co z ciszą nocną? Codziennie muzyka dudni do rana!!! Czy to ma pozytywny wpływ na odpoczywających?
John
John 10.02.2019, 21:07
I bedzie dudnic jeszcze mocniej w tym sezonie. Do zobaczenia w okunince.
hiudhegyufuygw
hiudhegyufuygw 03.02.2019, 10:56
A co z przechodzeniem przez jezdnię? Są wyznaczone przejścia dla pieszych a i tak każdy przechodzi jak chce i kar nie ma. Może by utworzyć strefę zamieszkania i walić mandaty kierowcom którzy parkują poza wyznaczonym miejscem? Łatwiej by było. Spora część pieszych (zwłaszcza wieczorem) jest pod wpływem alkoholu i wystawienie mandatu mogłoby wywołać agresję, pijany tłum może być niebezpieczny.

Pozostałe