Wesoła i bezpieczna wieś

  • 30.01.2019, 10:41 (aktualizacja 01.02.2019, 10:58)
  • DBEZ
Wesoła i bezpieczna wieś
Strażacy ochotnicy z Busówna nie tylko zabłysnęli dowcipem, ale też wykazali się umiejętnościami zdobywania pieniędzy dla swojej wsi. - Taka straż to skarb! - mówią zgodnie mieszkańcy o swoich druhach.

- A miał "Bałwan" trzymać drabinę... - napisali na Facebooku strażacy z OSP w Busównie. Zdjęcie ich bałwanów obiegło internet i stało się bardzo popularne. Druhowie nie tylko na zabawie spędzają wolny czas. W ubiegłym tygodniu otrzymali grant w wysokości 5 tys. zł w konkursie "Tu mieszkam, tu zmieniam" Fundacji Santander. Ich projekt pt. "Ochotnicy Niepodległości" będzie realizowany w kwietniu. Młodzież weźmie udział w warsztatach graffiti. Głównym motywem murali, które wówczas powstaną, będzie 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W ramach dotacji zostanie również pomalowana brama garażowa OSP.

- Na bramie również będzie graffiti. Pierwsze tego typu w województwie lubelskim. Nie mamy jeszcze konkretnego projektu. Tematem mają być "Ochotnicy Niepodległości". Z pewnością pojawi się motyw straży pożarnej - mówi druh Damian Maleszyk, inicjator projektów. Powstały one przy współpracy z druhem Damianem Misiurą i opiekunką Wiejskiego Domu Kultury w Busównie Eweliną Misiurą

Ochotnicza Straż Pożarna w Busównie zakwalifikowała się również do kolejnego etapu głosowania w sklepach Tesco w V edycji programu grantowego "Decydujesz, pomagamy". Znalazła się wśród trzech wybranych projektów w makroregionie.

Przestępca ukrył się przed policją w niefortunnym dla siebie miejscu. Jakim? [SPRAWDŹ]

- Nasz projekt "Bezpieczna Nasza Wieś" polega na zmobilizowaniu i zaproszeniu mieszkańców wsi na spotkanie, które ma na celu zapoznanie się z prawidłowym postępowaniem podczas zagrożenia zatrucia czadem i ogniem. Pozwoli to na upowszechnienie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym w domach. W ramach projektu dla uczestników biorących udział w spotkaniu przewidziane są czujniki tlenku węgla - informują strażacy.

Na realizację projektu mogą dostać od 1 tysiąca do 5 tysięcy złotych. Wysokość dofinansowania będzie zależała od tego, jak klienci sklepu zagłosują.

- Od Państwa zależy, jaką kwotę otrzymamy i ile czujników będziemy mogli zakupić! - apelują strażacy. Chcą w nie zaopatrzyć całą wieś. Ta inicjatywa może komuś uratować życie.

Głosowanie już się rozpoczęło i będzie trwało do 17 lutego. Urny na żetony są w sklepach w Chełmie i Krasnymstawie.

 

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
:)
:) 03.02.2019, 19:11
Brawo chłopaki :)
mieszkaniec
mieszkaniec 01.02.2019, 20:07
Super!!! Brawo druhowie:D

Pozostałe