Chełmska Scena Bardów zaprasza

  • 28.01.2019, 08:23 (aktualizacja 28.01.2019, 10:27)
  • AN
Chełmska Scena Bardów zaprasza
Czyżykiewicz & Cisło to projekt muzyczno-wokalny, który powstał wiosną 2017 roku jako efekt wieloletniej współpracy śpiewającego i grającego na gitarze Teryksa Mirka Czyżykiewicza z wirtuozem gitary barytonowej Witoldem Cisło.

Zamysłem artystów było stworzenie nowych gitarowych aranżacji do wierszy wykonywanych niegdyś przez Czyżykiewicza z zespołem "Kameleon" bądź też solo takich autorów jak: Josif Brodski, Włodzimierz Wysocki, Thomas Hardy, Jacek Kaczmarski, Edward Stachura. W repertuarze można usłyszeć także autorskie piosenki Mirka Czyżykiewicza w nowych gitarowych opracowaniach oraz te z muzyką Witolda Cisło. Zwieńczeniem ponad rocznej wspólnej pracy jest nowa płyta "Czyżykiewicz & Cisło PRETEKST live", której premiera odbyła się w październiku 2018 roku.

Czyżykiewicz to polski pieśniarz, kultowy bard, kompozytor, poeta, malarz. W swojej twórczości prezentuje refleksyjne podejście do życia i jego zjawisk. Nominowany do Nagrody Muzycznej Fryderyk 2001 w kategorii "Album roku: piosenka poetycka". Wziął udział w projekcie Antoniego Murackiego "Świat według Nohavicy" oraz w nagrywaniu albumu "Szukamy Stajenki", złożonego z kolęd i pastorałek autorstwa J. Kaczmarskiego w aranżacjach Z. Łapińskiego. Wspiera również młodych muzyków, angażując się w ich projekty. Ostatnia wydana płyta M. Czyżykiewicza "Odchodzę wracam" została wydana w 2015 roku.

Cisło to kompozytor, producent platynowej płyty Krzysztofa Kiljańskiego - "In the Room" w tym przeboju "Prócz Ciebie, nic" duet Kayah i K. Kiljański. Nominowany do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" 2005 w kategorii "Kompozytor roku". Autor, producent, aranżer i wykonawca partii instrumentalnych piosenek na płytach wielu czołowych polskich i zagranicznych wykonawców takich jak m.in.: Magda Umer, Olga Bończyk, Katarzyna Jamróz, Katarzyna Żak, Mirosław Czyżykiewicz, Artur Gadowski, Zbigniew Wodecki, Willy Bell, Vojta Zicha, Piotr Polk, Marek Dyjak i wielu innych.

Koncert już 2 lutego w Chełmskim Domu Kultury. Początek o godz. 19. Bilety w cenie 30 zł.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe