Jak realizować wyznaczone cele?

  • 15.01.2019, 13:14
  • ---
Jak realizować wyznaczone cele?
Pomysłów na noworoczne postanowienia mamy wiele, ale rzadko udaje się nam je zrealizować. Jak wdrażać je w życie, by zbyt szybko się nie zniechęcić? Oto kilka wskazówek:
  1. Twój nowy cel musi być jasno wytyczony – załóż sobie z góry, co konkretnie chcesz osiągnąć i w jakim czasie.
  2. Wytyczony cel, musi być naszym celem, a nie innych. Nie odchudzaj się dlatego, że według męża powinnaś zrzucić kilka kilogramów, ale po to, by piękniej wyglądać i podobać się samej sobie.
  3. Podejmuj zadania realistyczne. Nie wymagaj od siebie rzeczy niemożliwych. Nie schudniesz w ciągu miesiąca 15 kilogramów. Jeśli planujesz od nowego roku biegać, to nie oznacza, że masz wziąć udział w maratonie.
  4. Zdefiniuj swoje cele w kategoriach pozytywnych – musisz uwierzyć w sens wytyczonego przed sobą zadania i uświadomić sobie, że jego realizacja sprawi, że twoje życie będzie lepsze. Odrzuć od siebie myśli typu: To na pewno się nie uda.
  5. Każdy cel musi być zapisany. Powieś sobie karteczkę na lodówce, zrób plan w kalendarzu. To daje psychologiczny efekt samomotywacji do pracy.
  6. Nie obawiaj się prosić innych o pomoc w realizacji noworocznego postanowienia. Wsparcie bliskiej osoby bardzo motywuje do działania.
  7. Kontroluj postępy, weryfikuj efekty i nie zniechęcaj się, mimo drobnych niedociągnięć. Lepiej zastanów się, jak po raz kolejny nie popełnić tego samego błędu.
---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe