Gm. Wierzbica: Wierzbica wesprze młodych zdolnych

  • 11.01.2019, 13:58
  • DBEZ
Gm. Wierzbica: Wierzbica wesprze młodych zdolnych
Od 50 do 200 zł miesięcznie będą wynosiły stypendia dla sportowców i wybitnych uczniów z terenu gminy Wierzbica. Rada gminy uchwaliła Lokalny program wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży.

- Gmina Wierzbica nie należy do bogatych samorządów, ale tak jak w każdym domu, gdzie są dzieci, najpierw dajemy im wszystko, a sobie na końcu - mówi wójt Bożena Deniszczuk. Program stypendialny powstał z jej inicjatywy. Dotąd nie było takiej formy wsparcia dla uzdolnionych uczniów z terenu gminy.

- Uczennicą Szkoły Podstawowej w Wierzbicy jest Wiktoria Kamela, zawodniczka Gryfu Chełm, brązowa medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w Zapadach. W połowie grudnia zdobyła złoty medal na Międzynarodowym Turnieju w Zapasach Kobiet Czarny Bór Open, gdzie startowało 355 zawodniczek z 15 krajów - zauważa nowa wójt.

Trudno uwierzyć, że dotąd gmina nie wspierała finansowo tak uzdolnionych sportowców i ich rodzin. Stypendia będą jednak przyznawane również za osiągnięcia naukowe. Będą mogli się o nie starać uczniowie ze średnią 5,5 i powyżej oraz laureaci olimpiad przynajmniej na szczeblu wojewódzkim.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
marek
marek 12.01.2019, 14:45
Rodzice będą mieli za co pić.
daniell
daniell 14.01.2019, 10:25
Panie Marku polecam się napić bo widzę suszy :) Uzdolniona Córka gratuluję rodzicom :)

Pozostałe