Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Unikaj jazdy na rezerwie

Wysokie ceny paliwa skłaniają wielu kierowców do oszczędności. Jednym ze sposobów na zmniejszenie wydatków jest rzadsze tankowanie i jazda do niemal ostatniej kropli. Często poruszanie się na rezerwie paliwa ma jednak drugą, ciemną stronę medalu. Bez względu na wiek i nowoczesność auta, może skutkować poważnymi problemami.
Unikaj jazdy na rezerwie

Autor: www.fakt.pl

1/4 zbiornika paliwa. Wskazówka zegara samochodowego, która zatrzymała się w tym miejscu, to znak, że pora zatankować. Teoretycznie taki poziom benzyny czy oleju napędowego pozwala przejechać jeszcze nawet ok. 200 km. Nie sugerujmy się jednak dystansem, ponieważ im więcej pustej przestrzeni w baku, tym więcej w nim powietrza i wilgoci, która skrapla się na ściankach i ścieka do paliwa. Przy niskich temperaturach woda zamarza i tworzy tzw. korki lodowe, zatykające przewody paliwowe, a to bardzo utrudni nam rozruch silnika. Poza tym wilgoć to idealne środowisko dla największego wroga samochodów, czyli oczywiście rdzy. A kiedy drobinki korozji, wraz z innymi zanieczyszczeniami przedostaną się do silnika czy innych elementów, odczujemy swoją nieodpowiedzialność w portfelu. Sama pompa paliwowa, która jest tutaj najbardziej zagrożona, to wydatek kilkuset złotych. Dochodzi do tego kosztowna robocizna. To samo tyczy się awarii wtryskiwaczy, których cena może sięgnąć 1000 zł.

Pompę paliwa mogą także uszkodzić przerwy w przepływie paliwa. Jeżdżąc z bakiem, w którym jest niewiele paliwa, powodujemy, że element ssący pompy nie pobiera odpowiedniej ilości cieczy, a tym samym nie jest właściwie smarowany. Jeśli auto jest znacznie wyeksploatowane, taka jazda to praktycznie śmierć dla pompy. Ciągłe poruszanie się na rezerwie niekorzystnie wpływa także na elektronikę auta odpowiedzialną za sterowanie silnikiem.

Oszczędność na paliwie przez rzadsze tankowanie jest więc tylko pozorna, ponieważ w praktyce przekłada się na ryzyko poważnych i drogich uszkodzeń. Awariom tego typu sprzyja zimowa aura oraz jazda okazjonalna i na krótkich odcinkach. Pilnujmy więc, aby wskazówka poziomu paliwa utrzymywała się na bezpiecznym poziomie.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: Sen ma ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, co potwierdza ten szczegółowy artykuł. Regularny i zdrowy sen to fundament dobrej kondycji i samopoczucia. Dla tych, którzy oprócz dbania o zdrowy tryb życia szukają też emocji i rozrywki, warto sprawdzić ofertę https://wazamba-kasino.com/, gdzie znajdziecie ciekawe gry i możliwości obstawiania wyników sportowych.Data dodania komentarza: 26.04.2024, 09:43Źródło komentarza: Znaczenie snu dla zdrowia psychicznego i fizycznegoAutor komentarza: rolkaTreść komentarza: to są najbardziej uczęszczane drogi a nie jakieś lokalne boczne uliczki dla garstki ludziData dodania komentarza: 25.04.2024, 22:48Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: LukaszTreść komentarza: Ja chcialbym by slowackiego 7 odgrodzone zostalo od ulicy i rozebrane blaszaki.Data dodania komentarza: 25.04.2024, 21:36Źródło komentarza: Chełm. "Wprzódy w morzu wyschnie woda, nim tu u nas będzie zgoda!"Autor komentarza: smutna prawdaTreść komentarza: Brawo i pełna zgoda !!!👍Data dodania komentarza: 25.04.2024, 20:09Źródło komentarza: Chełm. Agnieszka Kruk została dyrektorką szpitalaAutor komentarza: KarolTreść komentarza: A Mościckiego ,Reytana,Lotnicza i te całe osiedle to kiedy będą robione ,? Cały czas Zachód i Zachód.Data dodania komentarza: 25.04.2024, 19:35Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama