Do wojska przez sieć

  • 06.01.2019, 10:10
  • AN
Do wojska przez sieć
Do listy spraw urzędowych, jakie można załatwić przez internet, dołączono możliwość złożenia wniosku o powołanie do Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby aplikujące tą drogą, będą mogły liczyć na dodatkowe punkty podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Dotychczas osoby, które chciały służyć w Wojskach Obrony Terytorialnej, musiały w pierwszej kolejności, zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Chełmie, aby tam złożyć papierowy wniosek o powołanie do służby. Teraz osobista wizyta w WKU nie jest już potrzebna, wystarczy skorzystać z platformy ePUAP, czyli Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, która jest dostępna na stronie www.epuap.gov.pl.

- Wniosek o powołanie znajduje się w katalogu spraw, w zakładce "bezpieczeństwo narodowe" i dalej "spełnianie powszechnego obowiązku obrony". Chętnych do służby w WOT nie ograniczają już godziny pracy urzędów, sami mogą zdecydować, kiedy złożą wniosek. Dokumentu nie trzeba też podpisywać ręcznie, w tym celu można skorzystać z tzw. profilu zaufanego - wyjaśnia kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Obecnie w szeregach WOT pełni służbę ponad 17 tys. żołnierzy. Misją formacji jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności.

Prezydent Jakub Banaszek wskrzesił urzędowe profile na Facebooku. Jakie? [SPRAWDŹ]

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe