Dorohusk: Przemyt za 200 tysięcy

  • 28.12.2018, 09:35
  • (apm)
Dorohusk: Przemyt za 200 tysięcy zdjęcie poglądowe
Na "zielonej granicy" wpadli czterej obywatele Ukrainy. Podejrzani są o przemyt papierosów z Ukrainy do Polski. Pogranicznicy znaleźli przy nich kontrabandę o wartości ponad 200 tys. zł.

 

11 grudnia funkcjonariusze z Placówki SG w Dorohusku zauważyli w pobliżu Bugu podejrzane auto. Ustalono, iż porusza się nim obywatel Ukrainy. W bagażniku jego samochodu strażnicy graniczni znaleźli znaczne ilości papierosów poskładanych w duże tekturowe pudła. Jak ustalili funkcjonariusze, kontrabanda została wcześniej przemycona przez Bug z Ukrainy na terytorium Polski.

Pogranicznicy zaczęli przeczesywać teren. Po chwili namierzyli w tym rejonie kolejnych trzech Ukraińców. Jak się okazało, mężczyźni ci również uczestniczyli w tym procederze. Wszyscy czterej zostali zatrzymani, a 14 990 paczek papierosów o wartości 206 tys. zł zabezpieczono.

Ukraińcy odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe.

- Tylko w tym roku funkcjonariusze nie dopuścili do wprowadzenia na rynek towarów akcyzowych pochodzących z przemytu o wartości ponad 17 mln zł – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

(apm)

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe