Gm. Kamień: Nowa rada chce nowego urzędu

  • 21.12.2018, 09:31
  • DBEZ
Gm. Kamień: Nowa rada chce nowego urzędu
Tego nikt się chyba nie spodziewał. Radni od dyskusji o braku dogodnych połączeń autobusowych i złym stanie dróg gminnych gładko przeszli do rozmów o potrzebie wybudowania nowego urzędu gminy.

Wniosek dotyczący budowy nowego urzędu złożył radny Roman Kołtun. Jego zdaniem stary już nie jest wystarczający.

- W tej kadencji w końcu ktoś by się odważył i rozpoczął budowę nowego urzędu gminy, żeby zmienić wygląd tej gminy, żeby ludzie nie mówili, że jedyną naszą wizytówką jest kościół i to, co jest wokół niego - mówi radny Kołtun.

Urząd gminy mieści się w dwóch budynkach. Główny jest przy ulicy Diamentowej. Od lat pracownicy narzekają na ciasnotę.

- Zapewne marzeniem pracowników jest, by pracować w jednym budynku. Na razie jednak nas nie stać na ratusz taki jak w Wojsławicach. Kto już przejrzał prowizorium budżetowe, wie, że na inwestycje mamy ok. 1,4 do 1,5 mln zł rocznie. To moim zdaniem wystarczy jedynie na wkład własny w inwestycje - wyjaśnia wójt Dariusz Stocki.Zdaniem Kołtuna na budowę urzędu można pożyczyć pieniądze z banku.

- Kredyt trzeba spłacać i obsługa kredytu też kosztuje. Nie mówię nie, mamy działkę pod budowę, ale to jest melodia przyszłości - dodaje wójt.

Gdyby kiedyś wybudowano nowy urząd, stanąłby na działce gminnej w pobliżu nowej siłowni plenerowej. Stary budynek zapewne zostałby sprzedany na mieszkania. Czy jednak w sytuacji, gdy wielu mieszkańców gminy nie ma dobrych dróg dojazdowych do domu, władze gminy zaczną nagle myśleć o wygodnych gabinetach?

- Dokończmy solary. Nasz wniosek o dofinansowanie prawdopodobnie przejdzie, chociaż zmieniła się liczba chętnych na instalacje. W 2019 roku  to także zagospodarowanie zalewu w Natalinie, na który również jest złożony wniosek. Podpisany jest już projekt na ścieżkę i stację rowerową - podkreślał na sesji wójt, wyliczając potrzeby inwestycyjne.  - Czeka nas rozbudowa szkoły w Kamieniu. Obowiązują nas wymogi ministerialne dotyczące funkcjonowania przedszkoli i zerówki. Musimy już o tym myśleć. Budynek szkoły w Kamieniu ma swoje lata i trzeba go zmodernizować - dodał.

Na przyszłej sesji ma być podjęta decyzja, w jaki sposób szkoła ma zostać przebudowana. W 2017 r. zaprojektowano dobudowę piętra budynku i wymianę dachu. Inwestycja nie została zrealizowana. Ostatnio mówi się jednak, że szkoła - z uwagi na przepisy - powinna być rozbudowana na parterze.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe