Jak prawidłowo ubrać choinkę

  • 18.12.2018, 22:33
  • ---
Jak prawidłowo ubrać choinkę
Czy jest coś takiego jak "prawidłowe" ubieranie choinki? Jest parę zasad o których warto pamiętać, aby drzewko wyglądało pięknie i proporcjonalnie.

Pozwól jej "rozwinąć skrzydła"

Choinka przychodzi do nas zmarznięta, więc musi się w domu chwilę "oswoić". Warto osadzić ją w stojaku, rozciąć siatkę, w którą jest zawinięta, skorygować pion i... zostawić ją na chwilę, żeby zdążyła pięknie rozłożyć swoje gałęzie!

Korygujemy niedoskonałości

Jeśli niektóre gałęzie wyraźnie skierowane są ku górze albo cała choinka ma taką budowę, że jej gałęzie nie są rozłożyste warto je odpowiednio dociążyć. Idealne do tego są jabłka – ciężkie owoce obciążą gałęzie i cała choinka będzie wyglądała dużo lepiej. Plus jabłka mają tą zaletę, że pasują do większości ozdób. Poza tym po takim dociążeniu może się okazać, że postanowisz całą choinkę udekorować właśnie naturalnymi dekoracjami: piernikami i orzechami!

Światełko pierwszeństwa

Zawsze zaczynamy ubieranie choinki od sznurów świateł. Dlaczego lampki mają pierwszeństwo? Ano dlatego, że sznury, które je łączą pięknie schowają się przysłonięte innymi ozdobami. Jeśli najpierw powiesisz bombki sznury będą widoczne, a umówmy się, mamy na choince ładniejsze rzeczy niż kable elektryczne.

Małe na górze, duże na dole

Żeby choinka wyglądała proporcjonalnie najlepiej wieszać mniejsze, drobne ozdoby na górze drzewka, a większe bombki na dolnych gałęziach. Większość choinek ma u góry drobniejsze, rzadsze gałązki, więc duże bombki nie wyglądają tam dobrze. 

Łańcuszek szczęścia

Kiedy choinka jest już prawie ubrana do szczęścia brakuje nam jedynie łańcuchów. Łańcuchy to super sposób na wypełnienie pustych przestrzeni jakie jeszcze zostały. I podobnie jak z dekoracjami – cieńsze łańcuchy dajemy na górę, a grubsze na dół.

Czubek na czubek

Czubek to ukoronowanie choinki i chociaż łatwiej założyć go na samym początku, kiedy choinka jest jeszcze "goła", warto zostawić sobie tę przyjemność na koniec!

za: ulapedantula.pl

---

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe