Gm. Dubienka: Starszy inspektor na pensji dyrektora

  • 14.12.2018, 08:40
  • DBEZ
Gm. Dubienka: Starszy inspektor na pensji dyrektora
Były wójt Dubienki Waldemar Domański po przegranych wyborach wrócił do pracy w starostwie powiatowym. Dyrektorem PCPR, jak kiedyś, jednak nie został. Jest starszym inspektorem, któremu przysługuje pensja taka sama, jaką miał, zanim został wójtem.

Gdy Domański w 2010 roku został po raz pierwszy wójtem gminy Dubienka, nie rozwiązał umowy w starostwie powiatowym, ale skorzystał z możliwości wzięcia bezpłatnego urlopu. Ówczesne władze wyraziły na to zgodę. Po dwóch kadencjach wójtowi z PSL powinęła się jednak w wyborach noga. Wziął więc z urzędu gminy należną mu odprawę i wrócił do pracy w starostwie. Zgodnie z przepisami uzyskał prawo do zatrudnienia na takich samych warunkach, jakie miał, odchodząc ze stanowiska dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Zarabiał wówczas lepiej niż obecny dyrektor tej placówki.

Domański nie był jedynym pracownikiem urlopowanym w powiecie na okres pełnienia funkcji wójta. 

- W podobnej sytuacji jest jeszcze dwóch wójtów - Kazimierz Smal i Henryk Gołębiowski, a w sumie z takich urlopów korzysta 12 osób - wyjaśnia starosta chełmski Piotr Deniszczuk

Starosta nie wyraził zgody na zatrudnienie Domańskiego jako dyrektora. Zaproponował mu inne stanowisko.

- PCPR ma dobrego dyrektora i trudno mi byłoby z niego rezygnować. Dzięki podjętym przez dyrektor Kopczyńską działaniom w ostatniej kadencji Domy Pomocy Społecznej przestały przynosić straty, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze mogliśmy przeznaczyć na drogi. Za poprzednich dyrektorów tak nie było - dodaje starosta.

Domański już pracuje w PCPR-ze jako starszy inspektor. Do jego obowiązków należy przyjmowanie i realizacja wniosków na dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Jest jednym z trojga pracowników, którzy tym się zajmują. Do tej pory zadania te wykonywały dwie osoby, ale jak nam wyjaśniła dyrektor PCPR Krystyna Kopczyńska, wniosków składanych przez osoby niepełnosprawne jest z roku na rok coraz więcej, więc pracy nie zabraknie.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
chętny na protezę
chętny na protezę 07.01.2019, 20:24
Jak widać wzmocnienie kadrowe nie przyniosło efektów....
Karina
Karina 05.01.2019, 09:11
Zazdroszczę. Też bym chciał mieć taka ilosc obowiązków, dzielonych na 3 osoby, i pracowac za taką pensje. No ale nie wszystkim tak dobrze się wiedzie. Reszta musi zawalać z minimalną kasa i wielkimi oczekiwaniami co do wyników ich pracy i brakiem wsparcia ze strony pracodawcy.
wójt
wójt 15.12.2018, 09:36
Gdyby z czasem takich pięciu pracowników powróciło na na pensje dyrektorskie to zabrakłoby na drogi Panie starosto ?
m
m 14.12.2018, 10:16
Chore te przepisy, że pozwalają na takie manewry. Decydując się na start w wyborach samorządowych na stanowisko włodarza przewiduje się ewentualną wygraną i powinno się odchodzi z dotychczasowego miejsca pracy bez możliwości powrotu, a już na pewno nie z pensją jaką się miało przed urlopem. Sorry ale jak każdy normalny człowiek jeśli decydujesz się na zmianę pracy to nikt nie gwarantuje Ci powrotu, jeśli coś Ci się nie uda w nowym miejscu. Tak samo zarządzanie gminą/ miastem jest pracą tyle, że innego rodzaju. Nie dziwcie się później., że ludzie wyjeżdżają skoro stołki trzyma się na takich zasadach.
Ch.
Ch. 28.12.2018, 07:53
Ci ludzie nie mają krzty przyzwoitości. Oni nawet w swoim sumieniu uważają, że jest wszystko w porządku. Ten były wójt będąc jeszcze dyrektorem pcpr pogubił dokumentację pfron i włos mu z głowy nie spadł.

Pozostałe