Strzelectwo: Wystrzelali worek medali

13 medali, w tym 5 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe przywieźli chełmscy reprezentanci z Zawodów Klasyfikacyjnych w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Impreza odbyła się w niedzielę, 25 listopada w Lublinie.

W turnieju pod nazwą "Zawody Klasyfikacyjne Jesień 2018" rywalizowali strzelcy z całego województwa lubelskiego. Chełm stawił się liczną grupą, w tym ze sporym gronem debiutantów. Nasi strzelcy spisali się wybornie, deklasując rywali. Poniżej prezentujemy miejsca, jakie wywalczyli podczas zawodów.

Wśród seniorek w strzelaniu z karabinu pneumatycznego (60 strzałów) wygrała Aleksandra Wawron (597,6 pkt).

Tyle samo strzałów oddały juniorki. Pierwsze miejsce zajęła Julia Łoś (596,7 pkt), a drugie Magdalena Błażejewska (588,2 pkt).

W grupie juniorek młodszych, które oddały po 50 strzałów z karabinu pneumatycznego, chełmianki zajęły aż trzy czołowe lokaty. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Kędzierawska (470,5 pkt). Trzecia była Jagoda Wrzyszcz (436,2 pkt), natomiast czwartą lokatę zajęła Aleksandra Mazur (331,4 pkt).

Kapitalnie spisały się młodziczki. Każda oddała po 40 strzałów. Zajęły pięć pierwszych miejsc. Zwyciężyła Martyna Pastuszak, zdobywając 377,1 pkt. Tuż za nią uplasowały się: Nina Mioduchowska (347,2 pkt), Natalia Kędzierawska (339,1 pkt), Martyna Grabowska (304,2 pkt) oraz Zuzanna Kaniewska (302,9 pkt).

Chełmianie zdominowali także kategorię juniorów młodszych, zajmując miejsca od pierwszego aż do dziewiątego. Każdy z nich oddał po 50 strzałów. Złoty medal wywalczył Bartosz Kaniewski. W ogólnej klasyfikacji uzyskał 486,8 pkt. Srebro wystrzelał Miłosz Drozda z liczbą 481 pkt. Natomiast brązowy krążek przywiózł Damian Siedlecki z 476,8 pkt na koncie. Kolejne miejsca zajęli: Bartłomiej Borek(473,1 pkt), Hubert Kaniewski (456,4 pkt), Kacper Klimkowski (439,5 pkt), Mikołaj Nowosad (413,1 pkt), Kacper Pofelski (356,1 pkt) i Łukasz Demkowski (337,4 pkt).

Wśród młodzików nasi reprezentanci zajęli pięć kolejnych lokat, zdobywając przy tym dwa medale. Srebro zawiesił na szyi Kacper Zawistowski (352,6 pkt), zaś brązowy medal wystrzelał Grzegorz Kryszczuk(351,7 pkt). Czwarty był Kuba Krzeszczyk (330,3 pkt), piąty Szymon Nowicki (306,9 pkt), a szósty Michał Błaszczuk (300,3 pkt).