Rosa i Rakołupianki najlepsze w Werbkowicach

  • 5.12.2018, 09:30
  • DBEZ
Rosa i Rakołupianki najlepsze w Werbkowicach
VIII Międzypowiatowy Festiwal Zespołów Śpiewaczych - Werbkowice 2018 przyniósł sukcesy zespołom z powiatu chełmskiego. Na podium stawały grupy śpiewacze z gmin: Kamień i Leśniowice oraz Białopole.

W kategorii soliści i duety pierwsze miejsce zdobyła Maria Kociuba z Liszna w gminie Rejowiec Fabryczny. Co ciekawe, była jedyną nagrodzoną. Komisja konkursowa nie przyznała II miejsca. Być może dlatego, że tego dnia były tylko dwa występy w tej kategorii.

Wśród zespołów a`capella, z akompaniamentem akordeonu, instrumentów klawiszowych lub z podkładem I miejsce ex aequo zdobył zespół "Rosa" z Kamienia. Wystąpił w składzie: Celina SołopaGrażyna CichoszHelena GorzałaWiesława MartyniukJanina SpodniewskaPelagia Babiarz oraz kierownik Bożena Głaz i instruktor Renata Górka. Drugie miejsce przypadło zespołowi "Flowers" z Białopola.

W kategorii zespoły z kapelą wyróżniono m.in.: zespół dziecięcy "Reczka" z Rejowca, "Radość" z Liszna i "Swojską Nutę" z Rejowca Fabrycznego.

Drugiego dnia festiwalu w kategorii soliści i duety I miejsce zajął duet z gminy Dorohusk - Halina Mysakowska i Małgorzata Tarasek. Kolejne miejsca zajęli wykonawcy z GOK w Pawłowie. Drugą nagrodę przyznano Agnieszce Bandosz, a III - Marii Kociubie i Małgorzacie Klin.

Wśród zespołów a`capella, z akompaniamentem akordeonu na podium stanęli wyłącznie wykonawcy z gminy Leśniowice: Rakołupianki (I miejsce), Kumowianki (II miejsce) i Sielanki (III miejsce). W kategorii zespoły z kapelą ludową II miejsce ma zespół "Koral" z Kamienia. Wyróżnienia trafiły do: zespołu "Borowianki" z GOK Białopole, "Echa" z Gołębia i Haliny Romanowskiej z gminy Żmudź.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe