Dorohusk: Haszysz w autobusie

  • 5.12.2018, 08:56
  • (apm)
Dorohusk: Haszysz w autobusie
Pogranicznicy znaleźli w autobusie wyjeżdżającym z Polski na Ukrainę 12,5 g haszyszu. Narkotyki wywęszyła Czacza, pies służbowy straży granicznej. Zatrzymano 31-letniego obywatela Ukrainy, który próbował przemycić narkotyki przez przejście graniczne w Dorohusku.

Jak ustalono, mężczyzna chciał wyjechać z towarem z Polski 28 listopada br. przez drogowe przejście graniczne w Dorohusku.

- Autobus, którym podróżował cudzoziemiec, był kontrolowany również pod kątem ujawniania substancji narkotycznych. Pies służbowy, suczka Czacza zaznaczyła jeden z foteli pasażerskich, sugerując możliwe miejsce ukrycia narkotyków – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie. - Po dokładnej kontroli, pod fotelem autobusu, rzeczywiście ujawniono hermetycznie zamknięty pakunek z oleistą substancją. Niezawodny psi nos nie mylił się, użyty tester narkotyczny wykazał, że jest to haszysz - 12,49 g o wartości około 500 zł.

31-letni obywatel Ukrainy usłyszał już zarzuty związane z próbą przemytu narkotyków. Za popełniony czyn (zgodnie z art. 55 ust. 2 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii) mężczyźnie grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do roku.

- Od początku roku funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już narkotyki o wartości prawie 8 mln zł – dodaje Sienicki.

(apm)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe