Czarne chmury nad dyrekcją szkoły

  • 04.12.2018, 09:54
  • DBEZ
Czarne chmury nad dyrekcją szkoły zdjęcie poglądowe
Nowa wójt Bożena Deniszczuk zastanawia się nad odwołaniem dyrektorki Szkoły Podstawowej w Wierzbicy. Jej zdaniem wykazała się niegospodarnością, przez co działała na szkodę pracodawcy. Ponoć nie zawsze reagowała też na problemowe sytuacje, do jakich dochodziło w szkole.

Ledwie wójt Deniszczuk została zaprzysiężona, a już przed nią poważne decyzje personalne. W ubiegłym tygodniu otrzymała informację, że w lipcu br. szkoła w Wierzbicy zwróciła pokaźną dotację - ok. 150 tys. zł.

- Dotacja była przeznaczona m.in. na klasy sportowe. W trakcie kontroli dokumentacji okazało się, że były nieprawidłowości w realizacji projektu i nakazano zwrot pieniędzy - wyjaśnia Deniszczuk. - Traktuję to jako rażącą niegospodarność i działanie na szkodę pracodawcy. Zastanawiam się, co z tym zrobić - dodaje.

Zdaniem wójt, dyrektorka szkoły Mieczysława Sołtys nie reagowała na bieżąco na potrzeby. Powinna dopilnować, by projekt był realizowany zgodnie z umową. Jeśli zmieniała się liczba dzieci w klasach, można było zaproponować innym uczniom udział w dodatkowych zajęciach, by dotacji nie stracić.

Czarne chmury nad dyrektorką zbierają się również w związku z toczącymi się postępowaniami wobec dwójki nauczycieli przed komisją dyscyplinarną i rzecznikiem dyscyplinarnym. Zdaniem wójt skoro dyrektorka miała wiedzę o jakichkolwiek zarzutach, stawianych nauczycielom, powinna coś z tym zrobić. Miała możliwość ich zawieszenia do czasu wyjaśnienia sprawy.

- Na razie podpisałam kartę urlopową pani dyrektor. Wobec skarg rodziców, jakie wpłynęły do mnie ustnie i telefonicznie, a dotyczyły szkoły, nie bardzo widzę naszą współpracę. Kadra tej szkoły to ludzie wykształceni i doświadczeni, nie może być tak, że mówi się źle o całej szkole z powodu decyzji dyrekcji. Muszę brać pod uwagę także dobro dzieci - dodaje wójt.

Do sprawy wrócimy.

DBEZ

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pp
pp 02.01.2019, 16:15
wiadome jest że ryba psuje się od głowy
???
??? 29.12.2018, 21:19
ciekawe kiedy to nastąpi ?
ooo
ooo 20.12.2018, 21:26
żeby coś dopilnować w szkole to trzeba w niej bywać :)
:)
:) 12.12.2018, 15:25
widzę że bogata to szkoła jak nie zależy im na 150 tysiącach :) tylko zastanawia mnie skąd wezmą pieniądze żeby je oddać.czy

.........
......... 10.12.2018, 16:53
Nareszcie ktoś zrobi tam porządek
Ala
Ala 09.12.2018, 21:42
Może ta szkola zacznie wkońcu normalnie funkcjonowac a niektorzy nauczyciele zmienią zachowanie wobec dzieci.
N N N
N N N 08.12.2018, 17:40
W końcu ktoś pomyślał o dzieciach


Pozostałe