Ten znicz jest na twój pogrzeb

  • 26.11.2018, 10:23
  • GD
Ten znicz jest na twój pogrzeb
Podobno takimi słowami jeden z bandytów ponownie straszy Egipcjanina, właściciela "Złotej piramidy". Mimo zakazu zbliżania się, przed obchodami święta zmarłych osiedlowy kryminalista postawił znicz przed lokalem z kebabami i ostentacyjnie przejechał ręką po szyi. - Powiedział, że spali mi budę i jednoznacznie dał do zrozumienia, co mnie czeka - skarży się Mina.

O bulwersującej sprawie informowaliśmy po raz pierwszy na początku września br. Właściciel lokalu jest chrześcijanin koptyjskiego wyznania, który z żoną Polką osiedlił się w jej rodzinnym mieście i założył biznes. Chciał spokojnie żyć i pracować, ale nadal jest wyzywany i nękany przez rasistów, którzy najwyraźniej nie boją się konsekwencji za złamanie zakazu zbliżania się do "Złotej piramidy".

O kolejnej awanturze właściciel powiadomił policjantów 31 października. Jak się dowiadujemy, funkcjonariusze nie zastali mężczyzny, który zostawił znicz i kierował groźby wobec Egipcjanina. Jednakże jest on dobrze znany mundurowym, bo brał udział w awanturze, do jakiej doszło pod koniec sierpnia br.

- Jak wynika ze zgłoszenia, mężczyzna pozostawił zapalony znicz przed lokalem. Właściciel złożył zawiadomienie o kierowaniu gróźb wobec niego z powodu przynależności wyznaniowej i narodowej - informuje podkom. Marek Kulibab z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie.

Krasnostawska prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące stosowania gróźb wobec obywatela Egiptu. Materiały zostały przekazane do Prokuratury Rejonowej w Hrubieszowie, która jest wyspecjalizowaną jednostką w tego typu sprawach.

W listopadzie policjanci z Krasnegostawu otrzymali kolejne zgłoszenie o tym, że jedna z osób objętych zakazem zbliżania się do "Złotej Piramidy" była widziana w pobliżu lokalu. Okazało się jednak, że awanturował się ktoś zupełnie inny.

- Ze względu na zachowanie tej osoby, zostało przeprowadzone postępowanie w sprawie o wykroczenie. Zakończyło się ono skierowaniem do sądu wniosku o ukaranie mężczyzny. Chciałbym jednocześnie podkreślić, że reagujemy na każde zgłoszenie poszkodowanej rodziny - dodaje podkomisarz Marek Kulibab.

Właściciel lokalu teraz pracuje sam. Jego pracownik nie wytrzymał ciągłej presji i życia w strachu. W związku z tym wyprowadził się z miasta. Sprawą ponownie zainteresował się wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, który zamierza interweniować u komendanta wojewódzkiego policji.

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe