Gm. Wola Uhruska: Radni przeciwko wójtowi

  • 22.11.2018, 14:55
  • TWA
Gm. Wola Uhruska: Radni przeciwko wójtowi
Właściciel jednej z warszawskich firm tak bardzo chciał zarobić na wykonaniu usługi dla tego samorządu, że złożył skargę na wójta Jana Łukasika. Radni uznali ją za zasadną i wyznaczyli wójtowi termin na naprawienie nieprawidłowości.

Jakiś czas temu przedsiębiorca zajmujący się modyfikacją stron internetowych zarzucił władzom Woli Uhruskiej, że strona internetowa urzędu jest niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Stwierdził, że może to zmienić. Wykonał nawet próbną wersję takiej strony za darmo, aby zachęcić Łukasika, by dał mu zarobić. Wójt odmówił, więc ten złożył skargę na niego do przewodniczącego rady gminy. Przewodniczący musiał poddać pismo pod głosowanie, ale większość radnych uznała że firma ma rację i dała Łukasikowi czas na dokonanie zmian na stronie internetowej do marca przyszłego roku.

- Samo wykonanie strony, z której będą mogły korzystać również osoby niepełnosprawne jest niewielkim wydatkiem. Pewnie zapłacilibyśmy kilka tysięcy złotych, ale później dochodzą do tego koszty hostingu. Uznaliśmy, że problem rozwiążemy kompleksowo, dostosowując stronę internetową do narzuconych nam odgórnie wytycznych związanych z koniecznością nagrywania i transmisji posiedzeń rady gminy. Wkrótce wystosujemy zapytanie ofertowe do kilku firm, ale ten przedsiębiorca z pewnością u nas nie zarobi – tłumaczy Łukasik.

TWA

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe