Lotnictwo to przyszłość

  • 22.11.2018, 14:00
  • MP
Lotnictwo to przyszłość
W piątek w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbyło się sympozjum poświęcone innowacyjnym technologiom we współczesnym lotnictwie. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Techniczne im. Ewarysta Stobnickiego i Zespół Szkół Technicznych.

Spotkanie było poświęcone istotnym i pionierskim rozwiązaniom w szeroko pojętym lotnictwie oraz komunikacji powietrznej.

- Szybowiec to statek powietrzny, który nie posiada własnego napędu, dlatego musi startować w sposób pośredni - mówiła Paulina Oleszczuk. - Startuje więc za innymi samolotami, z pomocą wyciągarki lub w sposób grawitacyjny, a unosi się, poszukując kominów powietrznych. Nasza koncepcja zakłada wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych w lotnictwie sportowych, czyli właśnie w szybownictwie. To rozwiązanie ma wiele zalet i pozytywnie wpływa na sprawność przeprowadzanych operacji.

Błażej Chrzanowski poświęcił swój wykład opancerzonym bezzałogowym pojazdom naziemnym, Jakub Ożóg mechanizacji skrzydła, Paweł Smutek systemom nawigacji satelitarnej, mgr inż. Grzegorz Czyżykrozwojowi ZST, a doc. dr inż. Piotr Penkała kształceniu technicznemu PWSZ w Chełmie.

Lotnictwo jest bardzo popularnym kierunkiem wybieranych przez studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie. Uczelnia stale rozwija się m.in. poprzez rozwój lotniska i jego infrastruktury w Depułtyczach Królewskich, zakup nowych samolotów oraz rozbudowę laboratoriów CSI.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe