Świętują śpiewając pieśni

  • 20.11.2018, 11:21
  • AN
Świętują śpiewając pieśni
Trwa w Chełmie XV Triduum Cecyliańskie. Pierwsze koncerty odbyły się w parafiach 18 listopada. Przed nami kolejne występy 20 i 22 listopada.

Są to obchody związane z liturgicznym wspomnieniem św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, która swoim życiem wyśpiewała najpiękniejszą pieśń uwielbienia Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Całe jej życie wiary było duchowym śpiewem na cześć Boga. Kościół ogłosił ją patronką muzyki kościelnej, a więc patronuje ona wszystkim chórom, zespołom muzycznym, organistom, scholom, dyrygentom oraz wszystkim tym, którzy zajmują się muzyką sakralną.

Na wtorek, 20 listopada, zaplanowano kilka koncertów:

  • Pierwszy rozpoczyna się o godz. 17 w kościele pw. św. Kazimierza. Zaśpiewa schola "Rodzinka" z parafii pw. św. Rodziny w Chełmie.
  • O godz. 18 w kościele pw. św. Trójcy rozpocznie się występ Chóru Ziemi Chełmskiej Hejnał.
  • O tej samej godzinie w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela wystąpi schola "Śpiewające Duszki".
  • Chór parafialny z bazyliki Narodzenia NMP wystąpi z koncertem w parafii pw. Rozesłania św. Apostołów. Początek o godz. 18.

Finał Triduum Cecyliańskiego planowany jest w bazylice na Górze Chełmskiej 22 listopada. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18. Po mszy organizatorzy zapraszają na koncert galowy w wykonaniu wszystkich zespołów biorących udział w tegorocznym Triduum. Wstęp wolny.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe