Lider recyklingu inwestuje w Chełmie

  • 7.11.2018, 08:45
  • MP
Lider recyklingu inwestuje w Chełmie
Ruszyła budowa jednego z najnowocześniejszych zakładów recyklingu i przetwarzania zużytych opon w Europie. Grupa Recykl zdecydowała się postawić swój zakład na terenie Chełma jeszcze w zeszłym roku. Obecnie teren pod inwestycję jest uzbrajany i czeka na przekazanie wykonawcy.

- Inwestycja jest już realizowana i planujemy ją zamknąć z końcem przyszłego roku - mówi Przemysław Zaprzalski, dyrektor ds. rozwoju w Grupie Recykl. - Wtedy również zamierzamy ruszyć z produkcją. Nasz zakład powstaje na terenie Cementowni Chełm, z którą sukcesywnie współpracujemy od lat, przetwarzając zużyte opony na paliwo alternatywne. Nowa inwestycja pozwoli nam jeszcze bardziej rozwinąć tę współpracę, a także otworzyć się na kolejne rynki.

Według obliczeń chełmski zakład Grupy Recykl będzie przetwarzał 30 000 ton opon rocznie, co podniesienie wyniki całego przedsiębiorstwa do 100 000 opon w skali roku. To około 50% opon, które trafiają w Polsce do utylizacji lub są wyrzucane.

- Zużyte opony to dla nas bardzo cenny materiał i solidny surowiec, który można doskonale przetworzyć - dodaje Przemysław Zaprzalski. - Są w nich tekstylia, które służą do tworzenia naszego sztandarowego produktu. Nasz zakład będzie zajmował się produkcją innowacyjnego, opatentowanego dodatku do mas mineralno-asfaltowych. W uproszczeniu jest to asfalt kładziony na wierzchniej warstwie drogi, wzbogacony o dodatek zapobiegający jego spływaniu. Planujemy rozbudować zakład do tego stopnia, aby być liderem w Europie w zakresie tej produkcji. Stal również ma swoją wartość.

Wraz z zakładem powstaną hale produkcyjne, place manewrowe oraz drogi dojazdowe. Nowa inwestycja to także kilkadziesiąt miejsc pracy. Jak zapowiada Przemysław Zaprzalski, firma planuje zatrudnić osoby z Chełma oraz okolicznych regionów.

MP
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Obywatel
Obywatel 8.11.2018, 06:54
A co ze środowiskiem? Kolejny truciciel po cementowo w mieście? Co to oznacza dla mieszkańców i kto na to pozwolił?
abcd
abcd 8.11.2018, 15:00
Dla mieszkańców oznacza to pracę za minimalną krajową, nowotwory i choroby układu oddechowego. Dla cementowni i inwestora to kolejne miliony złotych.
abcd
abcd 7.11.2018, 13:50
Bo palenie dotychczasowych smieci to jeszcze za malo, teraz czas na resztki opon.

Pozostałe