Temat szczepień wciąż aktualny

  • 06.11.2018, 15:37
  • AN
Temat szczepień wciąż aktualny
Trwa realizacja programu szczepień przeciwko grypie dla chełmskich seniorów. Do tej pory z darmowych szczepionek skorzystało jedynie ok. 200 osób.

Szczepieniem w ramach programu zajmuje się Miejski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Przyjęcie szczepionki nic nie kosztuje, a gwarantuje większą odporność naszego organizmu na wirusy grypy.

- Gdy tylko program się rozpoczął, cieszył się dużym zainteresowaniem. Teraz jakby ono osłabło, dlatego zapraszamy chełmian po 65. roku życia do wzięcia udziału w akcji szczepień. W dalszym ciągu można skorzystać z tej oferty w obydwu naszych przychodniach - mówi dyrektor MSP ZOZ Mariusz Żabiński.

Program skierowany jest do mieszkańców Chełma urodzonych w 1953 roku i starszych, u których lekarz nie stwierdził przeciwwskazań do szczepienia.

W pierwszej kolejności pacjent musi zgłosić się do swojego lekarza rodzinnego w celu wykonania badania lekarskiego i uzyskania zaświadczenia o tym, że jest zdrowy. Następnie, tego samego dnia ma przyjść do jednej z dwóch przychodni MSP ZOZ: przy ul. Połanieckiej lub Wołyńskiej.

Pacjenci zaopcjowani w miejskich ZOZ-ach będą szczepieni w tej placówce, w której pracuje wybrany przez nich lekarz, inni mogą sobie wybrać, która placówka jest im bardziej po drodze. W przychodni pacjent wypełni oświadczenie o zgodzie na wykonanie szczepienia w ramach programu polityki zdrowotnej. Po wypełnieniu dokumentów będzie musiał wziąć udział w rozmowie edukacyjnej z pielęgniarką i wreszcie przyjmie szczepionkę. Na zakończenie każdy zobowiązany będzie do wypełnienia ankiety dotyczącej uczestnictwa w programie.

AN

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe