O stresie bez stresu

  • 02.11.2018, 08:30
  • AN
O stresie bez stresu
Z uwagi na swoją powszechność i aktualność zagadnienie stresu było jednym z głównych tematów wykładów i warsztatów realizowanych przez doradców zawodowych z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej OHP w Chełmie podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Stres związany jest z zagrożeniem lub wyzwaniem. W codziennym życiu o stresie mówimy w związku z egzaminem, rozmową o pracę, wizytą u dentysty czy randką. Stresory są zjawiskiem powszechnym w życiu człowieka, każda osoba ma z nimi do czynienia, chociaż w różnej intensywności i częstotliwości. Z jednej strony stres poprawia koncentrację, zwiększa motywację, pomaga nam radzić sobie z wyzwaniami i realizować cele, z drugiej zaś może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia i psychiki.

Zarówno uczestnicy warsztatów, które odbyły się w siedzibie CEiPM OHP, jak i studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, obecni na zorganizowanym 19 października wykładzie, mogli dowiedzieć się, jak działa stres na nasz organizm, jakie są konsekwencje trwania w permanentnym napięciu oraz jak można sobie z nimi skutecznie radzić.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe