Gm. Wola Uhruska: Przemytnik wjechał w pograniczników

  • 29.10.2018, 08:27
  • (apm)
Gm. Wola Uhruska: Przemytnik wjechał w pograniczników
Pogranicznicy zatrzymali dwie podejrzane osoby oraz przechwycili papierosy o wartości ponad 330 tys. zł. Jeden z przemytników podczas próby ucieczki uderzył w pojazd służbowy strażników.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zbereżu, pełniący służbę w ochronie granicy państwa, udaremnili kolejną próbę przemytu papierosów z Ukrainy do Polski. 17 października znaleźli w pobliżu rzeki pudła wypełnione nielegalnymi papierosami. Kontrabanda została porzucona przez przemytnika, który zdołał się już przeprawić z nią na polską stronę. Papierosy znajdujące się na brzegu były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w materiał maskujący.

- Kolejnym etapem nieudanego przemytu miało być przeładowanie ich do samochodu i wywiezienie w głąb kraju – mówi por. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta NOSG w Chełmie.

Sprawcy pomagał szukać Darko - pies tropiący, pełniący służbę w Placówce SG w Woli Uhruskiej. Jak się okazało, psi nos okazał się skuteczny, bowiem po chwili w pobliskich zaroślach ujawniono ukrywającego się mężczyznę. Był to 30–letni obywatel Ukrainy, który został zatrzymany i przewieziony do pomieszczeń służbowych straży granicznej. W sumie na miejscu zabezpieczono ponad 240 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 165 tys. zł.

Do kolejnego zatrzymania transportu nielegalnych papierosów doszło dzień później. 18 października funkcjonariusze z Placówki SG w Woli Uhruskiej próbowali zatrzymać do kontroli samochód marki volkswagen. Kierowca podczas próby zatrzymania pojazdu uderzył w pojazd służbowy SG. Oba auta zostały uszkodzone, zaś osoby pełniące służbę oraz kierowcę volkswagena opatrzyli ratownicy medyczni. Funkcjonariusze w pojeździe 40–latka ujawnili 240 tys. sztuk papierosów o wartości ponad 165 tys. zł. Nielegalne papierosy przewożone były w części bagażowej pojazdu oraz na tylnych siedzeniach.

- W obu sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze. Osoby odpowiedzialne za przemyt odpowiedzą teraz za przestępstwo skarbowe – dodaje Sienicki. - Od początku roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości ponad 13 mln zł.

(apm)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe