Rewolucja na miejskim stadionie

  • 23.10.2018, 21:53 (aktualizacja 25.10.2018, 13:34)
  • AN
Rewolucja na miejskim stadionie
Nowe trybuny, zadaszenie obecnych oraz modernizacja bieżni. Wizualizacja rozbudowy stadionu miejskiego przy ul. I Pułku Szwoleżerów już gotowa. Władze miasta zapewniają, że prace rozpoczną się w przyszłym roku.

- Do 15 listopada wykonawca ma czas na zakończenie dokumentacji i złożenie pozwolenia na budowę. Wszystkie ustalenia projektowe są konsultowane na bieżąco z przedstawicielami klubów sportowych. Takich wspólnych spotkań odbyło się w ratuszu całkiem sporo - informuje Roland Kurczewicz, pełnomocnik prezydenta.

Zakres opracowania dotyczy rozbudowy i zadaszenia trybun, oświetlenia stadionu, budowy bieżni lekkoatletycznej. Miasto chce również wyposażyć stadion w nowy system nagłośnienia oraz rozbudować monitoring o dodatkowe kamery. Ma też powstać droga dojazdowa do obiektu od strony ul. Starościńskiej oraz nowa trybuna dla gości, zlokalizowana na północnej stronie korony stadionu.

- Budowa będzie podzielona na etapy. Będziemy również szukali możliwości pozyskania dofinansowania tego zadania. Prace powinny ruszyć w  przyszłym roku - dodaje Kurczewicz.

Planowane prace to kontynuacja rozbudowy i modernizacji stadionu. W ostatnich latach wybudowano m.in. nową zachodnią trybunę, pełnowymiarowe boisko treningowe oraz nowoczesny budynek szatniowo-biurowy.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe