Krasnystaw: Grzywna za 963 zarzuty

  • 23.10.2018, 08:36
  • GD
Krasnystaw: Grzywna za 963 zarzuty
Lekarka, która usłyszała prawie tysiąc zarzutów korupcyjnych, usłyszała łagodny wyrok. Za fałszowanie recept i dokumentacji medycznej sąd wymierzył 69-letniej psychiatrze jedynie karę grzywny w wysokości 10 tys. zł.

Kobieta prowadzi prywatną praktykę lekarską w Krasnymstawie i Chełmie oraz przyjmuje pacjentów w Poradni Leczenia Uzależnień w Hrubieszowie.

Krasnostawscy policjanci wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Zamościu udowodnili jej sfałszowanie ponad 600 recept oraz 350 przypadków fałszowania dokumentacji szpitalnej dotyczącej ok. 60 pacjentów. Swoją działalnością lekarka naraziła na straty Narodowy Fundusz Zdrowia na kwotę ponad 29 tys. zł.

Przestępczy proceder trwał od 2014 r. Lekarka wystawiała recepty na leki refundowane, nie mając do tego uprawnień w ramach prywatnej praktyki. Ponadto fabrykowała dokumentację fikcyjnych wizyt pacjentów w przychodni szpitala, gdzie była zatrudniona.

Początkowo przesłuchana w charakterze podejrzanej 69-latka nie przyznała się do zarzucanych jej czynów. Złożyła jednak wniosek o dobrowolne poddanie się karze, proponując wysoką grzywnę.

Z naszych ustaleń wynika, że sąd uznał wniosek oskarżonej i prokuratora o dobrowolne poddanie się karze i wymierzył lekarce karę grzywny w wysokości 10 tys. zł.

GD

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe