Powstaje mural Ewy De Luca

  • 19.10.2018, 08:34
  • AN
Powstaje mural Ewy De Luca
16-metrowe rusztowania, 220 metrów kwadratowych powierzchni, 160 litrów farby, 4 tygodnie pracy... Ewa De Luca, artystka wielkoformatowa z Chełma, tworzy mural w Sosnowcu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to z końcem października będzie można już podziwiać efekty jej pracy.

Chełmska artystka Ewa De Luca wygrała konkurs na trójwymiarowe malowidło ścienne. Powstaje ono w Sosnowcu, gdzie Miejski Zakład Zasobów Lokalowych zaplanował stworzenie na ścianach kamienicy muralu z efektem 3D. Do namalowania wybrano projekt pt. "Balans na linie". Przedstawia on postać szykującą się do przejścia po linie rozpostartej nad ulicą, pomiędzy kamienicami.

Prace nad muralem trwają już od 25 września. Ich tempo w dużej mierze zależy od aury. Wielkoformatowy obraz to duże wyzwanie. Powierzchnia, którą maluje chełmska artystka, zajmuje dwie oddalone od siebie części budynku. Największa trudność polegała na tym, żeby perfekcyjnie rozplanować obraz, dlatego kluczowa była faza przygotowań. Teraz wyzwaniem jest jak najwierniejsze przeniesienie wizji z projektu na ścianę.

- Praca nad jedną ze ścian jest w zaawansowanej fazie. Druga jest częściowo rozrysowana – mówi Ewa De Luca. - Już na tym etapie jestem zadowolona i widzę, że pierwotne założenia zostaną osiągnięte. Jednak najważniejszą ocenę wydadzą mieszkańcy Sosnowca, którym zostawię moją pracę. Mam nadzieję, że pokochają nowy mural - dodaje artystka.

Od momentu rozpoczęcia realizacji muralu Ewa De Luca miała tylko jedną, czterodniową przerwę, podczas której wzięła udział w warszawskich Międzynarodowych Targach Wyposażenia Wnętrz Warsaw Home 2018. W czasie imprezy targowej powstał kolejny obraz o powierzchni niemal 5 metrów kwadratowych. Dzieło zdobiło przestrzeń targową.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe