LOT w przyszłość

  • 18.10.2018, 09:05
  • MP
LOT w przyszłość
Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

Porozumienie pomiędzy PWSZ w Chełmie oraz LOT Crew zostało podpisane podczas inauguracji roku akademickiego 7 października. LOT Crew to spółka należąca do PLL LOT, specjalizująca się w rekrutacji i szkoleniu pilotów.

- Na rynku polskim i zagranicznym jest ogromne zapotrzebowanie na pilotów, których kształcimy - zaznacza Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie. - PLL LOT zwróciły się do nas z propozycją utworzenia grupy liczącej 15 osób, która będzie objęta specjalnym patronatem. W ramach tego wsparcia studenci będą mogli brać udział w dodatkowych szkoleniach nastawionych na pracę w PLL LOT. LOT Crew zobowiąże się także do nawiązania ze studentem współpracy w charakterze pilota, kiedy ten ukończy swoją specjalizację.

Dzięki temu porozumieniu studenci specjalności inżynieria lotnicza ze specjalizacją pilotaż samolotowy na kierunku mechanika i budowa maszyn będą mogli odbywać praktyki w PLL LOT.

- To cenne doświadczenie z pewnością pomoże im wzbogacić wiedzę i będzie bardzo przydatne, gdy rozpoczną już pracę zawodową - dodaje rektor.

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe