Gm. Wyryki: Uratowali łosia

  • 16.10.2018, 08:17
  • AN
Gm. Wyryki: Uratowali łosia

W lesie na terenie gminy Wyryki łoś zaplątał się porożem w druciane ogrodzenie. Gdyby nie sprawna pomoc Mirosława Blachy, administratora chełmskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, i miejscowych strażników leśnych, zwierzę prawdopodobnie by nie przeżyło.

- Łoś nie miał szans na pokonanie przeszkody, dlatego musieliśmy mu pomóc - tłumaczy Blacha. - Najpierw poddaliśmy zwierzę sedacji, czyli zaaplikowaliśmy mu środek na uspokojenie, następnie odcięliśmy rosochę. Łoś przez cały czas był świadomy. Gdy tylko udało się go uwolnić, pobiegł w głąb lasu.

Poroże zwierzakowi odrośnie. Na pewno łoś z tego powodu nie ucierpi, gdyż i tak w tym właśnie okresie zrzuca rosochę. Jak stwierdzili specjaliści od zwierząt leśnych, uwięziony osobnik był prawdopodobnie trzylatkiem.

AN
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe