Zapasy: Chełmskie zapaśniczki zdominowały mistrzostwa młodziczek

  • 12.10.2018, 09:28 (aktualizacja 12.10.2018 09:39)
  • TS
Zapasy: Chełmskie zapaśniczki zdominowały mistrzostwa młodziczek
Osiem zawodniczek wystawił do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w Zapasach w Bodzentynie Cement Gryf Chełm. Wszystkie reprezentantki tego klubu stanęły na podium. - Medale naszych najmłodszych zapaśniczek napawają optymizmem, niebawem dziewczęta z tej grupy wiekowej wystartują w najważniejszej krajowej imprezie – Mistrzostwach Polski – mówi Mieczysław Czwaliński, wiceprezes Cementu Gryfa Chełm.

Na matach w Bodzentynie walczyły reprezentantki czterech województw: lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz łódzkiego. Mocno podniosło to poziom rywalizacji. O podium było bardzo ciężko, ale świetnie z presją i oczekiwaniami poradziły sobie zawodniczki Cementu Gryfa Chełm.

- Każda z ośmiu startujących zapaśniczek naszego klubu wróciła do domu z medalem. Warto podkreślić, że całkowicie zdominowaliśmy kategorię wagową do 58 kg, gdzie na podium stanęły trzy nasze zawodniczki – mówi Czwaliński.

Złoto w tej kategorii wywalczyła Nikola Skórska, która w finale pokonała swoją klubową koleżankęWeronikę Podolak. Trzecie miejsce i brązowy medal zdobyła z kolei Aleksandra Jeż.

Również w wadze do 50 kg doszło do tzw. bratobójczego pojedynku, w którym Wiktoria Kamela okazała się lepsza od Klaudii Karwowskiej. Ponadto ze złotymi medalami do domu wróciły także Monika Dadas(46 kg) i Dagmara Branicka (54 kg), zaś brąz w kat. 46 kg wywalczyła Julia Pracz.

Dwa medale w mistrzostwach w Bodzentynie wywalczyły również podopieczne trenera Jerzego Krasowskiego z Olimpijczyka Chełm.

- Na szczególną uwagę zasługuje występ Alicji Nowosad, uczennicy Zespołu Szkół w Woli Uhruskiej, która walcząc w kat. 62 kg stoczyła trzy pojedynki i wszystkie wygrała przed czasem, zajmując tym samym pierwsze miejsce – mówi trener Krasowski.

Drugi krążek dla Olimpijczyka zdobyła Julia Jaworska (ZS w Siedliszczu), która w kat. 36 kg uplasowała się na drugim miejscu podium, zdobywając srebro. Piąte miejsca w swoich kategoriach wywalczyły:Natalia Lewandowska (42 kg), Julia Grzesiuk i Ewelina Cieślicka (obie 50 kg) oraz Oliwia Michalak(54 kg). Z kolei na siódmej pozycji w kat. 54 kg uplasowała się Katarzyna Iwaniuk. Wszystkie zawodniczki są uczennicami ZS w Siedliszczu.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył Sokół Lublin, drugie miejsce zajął Cement Gryf, a trzecie Olimpijczyk. Oba chełmskie kluby zdobyły punkty do prowadzonego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki systemu współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży (odpowiednio 16 i 14).

- Duże brawa dla naszych najmłodszych zapaśniczek oraz ich trenerów: Dariusza Kucharskiego,Mirosława Czwalińskiego, Zdzisława Białego i Andrzeja Gruszkowskiego. Zdobyte medale są dobrym prognostykiem przed Mistrzostwami Polski Młodziczek, które w dniach 9-11 listopada odbędą się w Bielawie (woj. dolnośląskie) – dodaje Czwaliński.

TS
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kryslc
Kryslc 12.10.2018, 10:14
Tylko jaki jest tam poziom, typu mistrzostwa świata i okolic. Lubię zapasy ale sukces w tej dyscyplinie osiągnąć chyba najłatwiej.

Pozostałe