W ogródku będzie siłownia?

  • 18.11.2016, 09:26 (aktualizacja 21.11.2016, 20:14)
  • MP
W ogródku będzie siłownia?
Do naszej redakcji zgłosiła się mieszkanka ul. Przemysłowej, skarżąc się na zaniedbany Ogródek Jordanowski pomiędzy ulicami Kredową i Wołyńską.

- Pogoda na razie co prawda nie sprzyja spacerom z dziećmi, ale smutno patrzeć, jak w parku nic się nie dzieje - żali się pani Anna. - W miejscach do zabawy przesiadują osoby pijące alkohol, w tym młodzieży, która się zwyczajnie nudzi. Obok jest basen, a właściwie to, co po nim zostało, bo od paru lat nie ma w nim wody. Może miasto spojrzałoby w tę stronę i pomyślało, żeby jakoś ożywić to miejsce?

Jak udało się nam dowiedzieć, basen, dawny zbiornik wodny zbudowany na potrzeby cementowni, obecnie nie spełnia wymogów sanitarnych, a tym samym nie ma szans, żeby dało się w nim kąpać. Inaczej wygląda natomiast kwestia znajdującego się obok Ogródka Jordanowskiego.
 

teraz popularne w naszym portalu | Problem ze śmieciami na osiedlu Cementownia


- W imieniu rady złożyłem do miasta projekt na budowę siłowni plenerowej z prawdziwego zdarzenia - mówi Dariusz Wojciechowski, przewodniczący Rady Osiedla Cementowni. - Znajduje się w nim kilkanaście nowych urządzeń do ćwiczeń, także dla osób niepełnosprawnych. Jest to kolejny krok do tego, aby ogródek zaczął funkcjonować jak należy, bo w ostatnich latach sporo przeszedł. Wyremontowana muszla koncertowa została podpalona, a świetlica zdewastowana. Miejmy nadzieję, że siłownia będzie służyła znacznie dłużej i przede wszystkim właściwie.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, miejsce do ćwiczeń powinno funkcjonować już od przyszłego roku.

MP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu jest jest Grupa Wydawnicza SŁOWO sp. z o.o., ul. Domaniewska 17/19 lok. 133, 02-672 Warszawa.
Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe